Põltsamaal peeti sarikapidu

Põltsamaa Lossi tänava haiglahoone on kaasaegse meditsiiniteenuse osutamiseks liiga väikeseks jäänud ning seetõttu asuti sinna juurdeehitust kavandama. Eelmise aasta augustis alustati ettevalmistavate tegevustega, et haiglahoone kõrval saaks ehitustöödega alustada.


Reedel toimus Põltsamaa tervisekeskuse juures sarikapidu. Põltsamaa valla finantsanalüütik Maimu Kelder lausus, et kui novembris toimus nurgakivi paigaldamine, siis nüüd on kätte jõudnud aeg sarikapidu pidada ja objekti tellija esindajatel tuleb katusele paigaldatud pärg alla tuua.

Kaht hoonet hakkab ühendama galerii

Merle Mölderi sõnul saavad juurdeehituses endale uued kabinetid viis perearsti, labor, kiirabi, koduõendus ja füsioteraapias. Olemasoleva hoone esimesele korrusele kolivad teiselt korruselt ümber eriarstid, lisaks saab sinna ruumid Südameapteek, kogu teise korruse saab hooldushaigla.

Kahte hoonet, vana ja uut, hakkab ühendama nii esimesel kui ka teisel korrusel galerii. Hooldushaigla patsiendid saavad kasutada ka uues osas tegutseva füsioterapeudi teenuseid. Praegusele 20 voodikohale lisandub veel 13 kohta. Võib-olla isegi 14, see selgub siis, kui ümberkolimisega on alustatud. Lisandub ka üks hooldaja töökoht.

Autoparkla jääb osaliselt oma praegusele asukohale Lossi tänava ääres ning perearstikeskuse kliendid saavad parkida teisel pool hoonet Hermanni tänava ääreses parklas. Lossi tänav on küll veidi kitsas. Kiirabi selles probleemi ei näe, sest praegusest kiirabi asukohast Õuna tänava kortermajade piirkonnas on kiirabil veelgi keerulisem liikuma pääseda.

Ammuse unistuse täitumine käeulatuses

Kauaaegne SA Põltsamaa Tervis nõukogu esimees Hendrik Allsaar lausus, et kui ta aastaid tagasi koos haigla heaks hindamatu panuse andnud Endel Pajumägiga Lossi tänava haiglahoonesse sisse astus, oli seal nähtud pilt masendav.

„Piltlikult öeldes tuiskas lumi aknast sisse ja haigla oli väljasuremise äärel. Tänast olukorda nähes on mul nende aastatega toimunud muutuste üle ääretult hea meel. Ühelt poolt on meil väga vaja eriarsti teenust laiendada ning teiselt poolt vajame juurde hooldushaigla kohti. Üle kümne lisanduva hooldushaigla koha on väga pikk samm paremuse suunas. Sellise voodikohtade arvuga hooldushaigla rahuldab enam-vähem siinse piirkonna vajadused ära,“ rääkis Hendrik Allsaar.

Samuti on oluline, et perearstid saavad paremad töötingimused, ehkki nõukogu liikmena on Allsaarel kahju, et üks perearstidest nii-öelda välja langes. „Ainult seda ei oska ma kommenteerida, kas apteeki oli siia tingimata vaja või mitte. Kuid apteek on osa projektist. Samas kiirabi siia üle toomine on väga oluline, sest kiirabi peab haiglaga käsikäes tegutsema.

Arvan et Põltsamaa piirkonna elanike meditsiinilised vajadused saavad nüüd pikaks ajaks rahuldatud. Nüüd on võimalus eriarste juurde võtta. Väga palju annab tervisekeskusele lisandväärtusena juurde Lossi tänava rekonstrueerimine. Tähtis on ka parkimiskohtade arvu suurenemine. Hea meel on tõdeda, et ehitajad on olnud ääretult tublid. Võimalik et juba maikuu lõpus antakse objekt meile üle. Ilmselt juba juunis-juulis saavad perearstid uutesse ruumidesse ümber kolida. Minu unistuseks on olnud, et me suudaksime oma piirkonna rahvale pakkuda võimalikult heal tasemel esmatasandi arstiabi ja nüüd on see üsna pea juhtumas. Eriti pidades silmas meie vananevat elanikkonda.

Nüüd kus minu ammune unistus saab täidetud, kavatsen oma tegevuse sihtasutuse nõukogu liikmena lõpetada,“ rääkis Hendrik Allsaar.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus