Põltsamaal peeti lustlikku lastekaitsepäeva

Küllap peetakse paljudes Eestimaa paikades esimesel juunil lastekaitsepäeva. Nii on see olnud juba mitmeid aastaid ka Põltsamaal ja seal algab see traditsioonilise rongkäiguga linna kultuurikeskuse juurest Põltsamaa lossihoovi.


Põltsamaa linnavalitsuse lastekaitsespetsialist Jane Ott lausus, et on ise vahepeal lastekaitsepäeva ürituse korraldamisest eemal olnud. Kui selle aja jooksul midagi ürituse korraldamises muutunud on, siis esinejaid on varasemaga võrreldes rohkem. Esmakordselt oli tänavu lastele tegevust pakkumas Põltsamaa kunstikool. 

Lastel oli tegemist piisavalt

Traditsiooniliselt olid kohal kaitseliitlased, politsei esindus, päästeauto koos meeskonnaga. Lapsed said teha näomaalinguid, süüa kohapeal küpsetatud pannkooke, hüpata batuudil. Jane Ott kinnitas, et ongi oluline, et lastel oleks tore ja lõbus, nemad vist ei tüdine sellisest meelelahutusest kunagi. Jane Ott lausus, et lossihoovi võivad sellele üritusele tulla nii linna kui ümbruskonna valdade lapsed. Põltsamaa  ja Pajusi vallaski tähistati lastekaitsepäeva, ent samas võiks kaaluda võimalust ümbruskonna valdade lapsed organiseeritult linna üritusele tuua, sest suuremas seltskonnas on lastel huvitavam.  Samasugust uhket rongkäiku nagu linnas valdades korraldada ei saa. Põltsamaa lastekaitsepäeval on osalenud ka Tallinna lapsi, sest mõnes lasteaias on selleks ajaks juba suvevaheajale mindud.

Põltsamaa lasteaia “Tõruke” juhataja Helje Tamme lausus, et päris terves koosseisus nende lasteaia lapsed esindatud ei ole, sest osal neist algas juba suvevaheaeg. Küll oli täies koosseisus kohale tulnud Vahtraninakese rühm, sest selle rühma baasil on “Tõrukeses” moodustatud rahvatantsurühm. See rühm osaleb ka üsna pea Haapsalus toimuval ülevabariigilisel lasteaedade rahvatantsupeol.

Helje Tamme oli kindel, et lastel on sellel päeval lõbutsemist ja tegevust piisavalt, iseasi, kas nad selle päeva mõttest lastekaitsepäevana ise aru saavad. Lasteaia juhataja sõnul on see ka vanematele tore päev. 

Päev peab algama rongkäiguga

Põltsamaa linnavalitsuse haridus- ja kultuurinõunik ,nelja lapse ema  Kadri Suni lausus, et temale selline päev meeldib, ehkki ema rollis ta ise peol olla ei saanud, sest pidi kehastuma hoopis draakoniks. Tema oma lapsed on mitmel korral lastekaitsepäeval osalenud, juba teavad, mis sellel päeval toimub, ja ootavad seda põnevusega. Kadri Suni sõnul peab see päev tingimata rongkäiguga algama, sest see loob õige melu ja äratab tähelepanu. Kadri Suni sõnul võiks rongkäigule orkestrimuusikaga särtsu juurde anda, aga seda on tööpäeval keeruline korraldada.

Lasteaia “Mari” juhataja Tiia Kaeramaa lausus, et nende lasteaia kuuest rühmast oli lastekaitsepäeva üritusel esindatud viis. Lasteaia juhataja sõnul on terve rühmaga korraga keerulisem tegeleda kui emal, kes on kohale tulnud  vaid oma lastega. Tiia Kaeramaa kinnitas, et  lapsed said juba kuulutustelt lugeda, mis sellel päeval toimuma hakkab, ning ootasid seda üritust. Mõni lastest ootas kõige rohkem rongkäiku, sest tema vanem vend või õde oli sellel juba varem osalenud. Ka Tiia Kaeramaa oli seda meelt, et rongkäik võiks muusika saatel toimuda.

Lasteasutuse juhi sõnul on lasteaiale oluline, et lastekaitsepäeva korraldab linna lastekaitsespetsialist koostöös teiste linnavalitsuse ametnike ja Põltsamaa kultuurikeskuse töötajatega ning et seda pole lasteaedade ja koolide õlule pandud. Tiia Kaeramaa lausus, et nende osaks on ainult natuke esinemiseks valmistuda, aga see on lasteaia töötajate jaoks puhas rõõm.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus