Põltsamaal peeti laupäeval kiirmaleturniir

Eesti Male Toetusühing korraldas Põltsamaa Ühisgümnaasiumis laupäeval Põltsamaa linnapäevade raames kiirmaleturniiri, kus osales täpselt sada maletajat, nende hulgas viis suurmeistrit ja kümmekond meistrit.

 

Pühendas turniiri isa mälestusele

Põltsamaa ühisgümnaasiumi aulas liigutasid malendeid 98 inimest väljastpoolt Põltsamaad ja ainult kaks oma linna kodanikku – Villu Ojassalu ja Kevin Alp.

Turniiri korraldas Põltsamaa juurtega meistrikandidaat Tõnu Nael, kes ütles, et üle kolmekümne aasta pole tema kodulinnas midagi taolist toimunud. Nael pühendas turniiri oma isa Rudolf Naela mälestusele. “Isa peielauas rääkisime Villu Ojassaluga ja sealt see mõte tuligi. Tahtsime teha selle turniiri just Põltsamaal,” rääkis Tõnu Nael.

Ta kutsus kohale ka Jaan Ehlvesti, kes oli ka lahkelt nõus Põltsamaale sõitma. “Me oleme klubikaaslased Laagri keskusest, mängisime koos klubide meistrivõistlustel,” lisas Nael. Tema sõnul õnnestubki suurmeistrid kohale tuua just isiklike kontaktidega.

Lisaks Ehlvestile osalesid veel Kaido Külaots, Aleksander Volodin, Meelis Kanep, Tarvo Seeman, naistest Tatjana Fomina, Tuuli ja Teele Vahtra ning veel ridamisi teisi Eesti malekuulsusi.

Tugevuse poolest oli samaväärne koosseis tema kinnitusel jaanuari lõpus just Laagri turniiril. Osavõtjate arvu poolest lõi aga Põltsamaa rekordi – sada inimest, Laagri turniiril oli 88 osalejat.

 

Põltsamaa ettevõtjad panid õla alla

Tõnu Nael tänas kogu südamest abi ja toetuse eest Villu Ojassalu. “See turniir õnnestus tänu Villu kogemustele ja sidemetele,” kinnitas ta. Veel lisas Nael, et Põltsamaa ettevõtjate abita poleks kiirmaleturniir teoks saanud. Tema eriline tänu kuulub Kitzinger Progressile, Vikanile, Puit Profiilile, Põltsamaa Felixile, Sadala saeveskile, E-Piimale, Kördiööbiku Pagarile, Kati kohvikule, Põltsamaa Majandusühistule ja Põltsamaa roosiaiale. “Turniiril osalenud Soome maleliidu endine president Tuomo Halmeenmaki ütles, et Soomes osaleb taolistel turniiridel maksimaalselt 30-50 inimest, osalustasud on kolm-neli korda kõrgemad ja niisugust täisteenust nagu Põltsamaal seal paraku ei pakuta. Meil oli tõepoolest hommikune kohvilaud pirukatega ja lõunaks supp,” märkis Nael.

Eesti Male Toetusühing korraldab tänavu male populariseerimiseks üle Eesti 19 maleturniiri, neist enamik on küll kiirmaleturniirid, kuid käesoleval nädalavahetusel peetakse Viljandis kolmepäevane Ilmar Raua mälestusturniir.

“Üheks päevaks tulevad inimesed hea meelega kohale, nad saavad aega paremini sobitada. Kolmeks päevaks on väga raske neid kohapeale jääma meelitada, kulutused lähevad väga suureks,” nentis Nael.

Kas  Põltsamaal ka järgmisel aastal kiirmaleturniir peetakse, pole veel teada.

 

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus