Põltsamaal õpitakse vanu tantse

Juba kolmandat korda sellel sügisel saavad homme õhtul Põltsamaa kultuurikeskuses kokku vana tantsu klubi liikmed. Kultuurikeskuse juhataja Irja Paavo sõnul õpitakse tantsima pärimustantse.

Pärimustantsude õppimine ei toimu mitte trenni vormis, vaid tegemist on klubilise üritusega, mille juurde kuuluvad vahepausid, mil kohvi ja teed juuakse ning juttu aetakse. Paavo sõnul kutsus klubi ellu üks vanade tantsude huviline inimene, kes palus kultuurikeskuse inimestel võimaluse korral hakata inimestele tänapäevaste kõrval ka vanu tantse õpetama. Põltsamaa kultuurikeskuses on olemas kaks suurepärast ja kogenud tantsujuhti — Senta Bergmann ning Ivo Targama, nemad nüüd vanu tantse õpetama hakkavadki.

Tantsude õppimine toimub üle kahe nädala reede õhtuti. Tantsupaarid lepivad omavahel kokku, kes võtab järgmisel korral kaasa kohvi, kes omaküpsetatud koogi või kes veel midagi maitsvat.  

Esimesel kokkusaamisel õpiti reinlendrit tantsima. Vanade eesti tantsude kõrval õpitakse ka teiste rahvaste vanu tantse. Kultuurikeskuse juhataja kinnitusel võivad klubiga julgesti liituda kõik soovijad. Tuleb vaid leida endale tantsupartner.

 Esialgu õpitakse tantse kultuurikeskuse fuajees, ent kui huvilisi peaks rohkem tulema, kolitakse saali.  

Rohkem infot tantsuklubi kohta leiab Põltsamaa kultuurikeskuse kodulehelt.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus