Põltsamaal kõlavad jälle Uno Naissoo laulud

Eeloleval laupäeval, 29. märtsil saab Põltsamaa kultuurikeskuses teoks neljas vokaalansamblite konkurss, kus esitatakse Uno Naissoo laule.  

Põltsamaa kultuurikeskuse direktor Irja Targama rääkis, et tuntud helilooja on elanud mõnda aega Põltsamaal ning mänginud tuntud muusikamehe ja dirigendi Voldemar Lemmiku käe all Põltsamaa kooli puhkpilliorkestris. Helilooja ema Ksenia juhatas aga omal ajal Põltsamaal naiskoori.

Uno Naissoo laulude konkurss korraldatakse just märtsis  seetõttu, et helilooja sündis 25. märtsil 1928. Irja Targama nentis, et vokaalansamblitel polnud varem esinemiseks ja võistlemiseks piisavalt võimalusi ning ka sel põhjusel on konkursi korraldamine vajalik ja õigustatud.

Tänavu osaleb Uno Naissoo laulude konkursil 13 ansamblit, mida on rohkem kui eelnenud aastatel. Kaks ansamblit on Põltsamaa piirkonnast – Põltsamaa kultuurikeskuse segaansambel ja Kamari naisansambel. Meie maakonda esindab ka Palamuse meesansambel, kuid konkursile tullakse veel ka Räpinast, Kuusalust, Sauelt ja mujalt.  

Konkurss kestab umbes kolm ja pool tundi ning iga ansambel esitab 3-4 laulu. Lauljaid hindab kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Mare Väljataga, Hain Hõlpus ning Tiia Kaeramaa.

Irja Targama sõnul on Uno Naissoo laulude konkursi tase paratamatult kõrge, seda eeldavad juba selle helilooja laulud. Ka vokaalansamblite tase paraneb Targama kinnitusel iga aastaga. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus