Põltsamaal kõlab orelimuusika

Eeloleva neljapäeva, 13. juuni õhtul toimub EELK Põltsamaa kirikus orelikontsert, kus musitseerib Tuuliki Jürjo.

Põltsamaa kiriku organisti Ülle Noormägi sõnul on suvine neljapäevaõhtuste kirikukontsertide traditsioon kestnud juba üle kahekümne aasta. Tema sõnul võib eelnevate aastate kogemuse põhjal kinnitada, et publiku huvi orelimängu vastu on päris suur.  Noormägi peab oluliseks, et sellised kontserdid toimuksid regulaarselt igal suvel, siis oskavad muusikahuvilised kirikus toimuvate suviste muusikaõhtutega juba ette arvestada. EELK Põltsamaa kirikus toimub eeloleval suvel iga kuu kolm  kontserti.

Orelikontserte toimub Põltsamaa kirikus sellel suvel kaks, ehkki esimene neist jääb kalendri järgi küll veel hiliskevadesse. Ülle Noormägi lausus, et ka teistel kirikus toimuvatel kontsertidel saab orelimuusikat kuulata, kuid lisaks orelile kuuleb teisigi pille.

Tuuliki Jürjo kontsert “Kodumaine viis” koosneb ainult Eesti autorite loomingust. Kavas on ka tema enda helitööd.  

Tuuliki Jürjo, kes põhiliselt tegutseb Narvas, on ka Eesti Kirikumuusika Liidu juhatuse esimees. Eesti Kirikumuusika Liit koordineerib kirikumuusika sündmusi Eestis ja korraldab juba mitmendat suve järjest kirikumuusika sarja “Mu süda, ärka üles”.  

Ülle Noormägi kinnitusel võivad kontserdile tulla ka väga nõudlikud muusikahuvilised, sest EELK Põltsamaa kiriku 2004. aastal remonditud orel on väga heas korras. Mai lõpus käis seda  oma silmaga üle vaatamas ka tuntud orelimeister Hardo Kriisa, kes kiitis ka kiriku organisti Ülle Noormäge selle eest, et ta on orelit väga hästi hoidnud ning hooldanud.

25. juulil mängib Põltsamaa kirikus orelil Türi muusikakooli õpetaja ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia doktorant Marju Riisikamp, kes on tuntud nii organistina kui ka klavessiini- ja klavikordimängijana. Temaga koos mängib orelil Enrico Presti Itaaliast.

 8. augustil esineb samas Soome organist Matti Hannula, kellega koos musitseerib Soome tuntud saksofonist Juha-Matti Katajamäki.

Pühapäeval, 30. juunil astuvad üles Berliini koor ja kammerorkester Camerata Potsdam Tetlowi linnast Andrease kogudusest. Taasiseseisvumispäeva õhtul, 20. augustil kõlab Põltsamaa kirikus oreli- ja keelpillimuusika linna oma muusikute esituses.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus