Põltsamaal kingiti taas sünnimedaleid

Põltsamaal toimunud pidulikul tseremoonial kingiti medal “Sündisin Põltsamaal” kuueteistkümnele lapsele, kes tulnud ilmale käesoleva aasta aprillist oktoobrini.

Võrreldes eelmise aastaga, on sündivus Põltsamaal pisut suurenenud. Medalid, kuhu on graveeritud lapse nimi ning sünnikuupäev, andsid üheksale poisile ja seitsmele tüdrukule ning nende vanematele üle Põltsamaa linnavolikogu esimees Andres Vään ja linnasekretär Tiia Vahter.

“Tänavu on sündivus Põltsamaal mõneti kasvanud. 12. detsembri seisuga on ilmale tulnud 31 last. Möödunud aastal oli samaks ajavahemikuks registreeritud 26 sündi. Ühte perre on tänavu sündinud ka kolmas laps,” rääkis Tiia  Vahter.

“Mul on hea meel, et mitmed noored pered on otsustanud Põltsamaale elama jääda või siia kolida. Laste arv sõltub vanemate võimalusest normaalset elamist võimaldavat tööd saada, samuti heatasemelise hariduskeskkonna olemasolust, eriti gümnaasiumi püsimajäämisest,” ütles Andres Vään.

Traditsioon kinkida kaks korda aastas medaleid “Sündisin Põltsamaal” sai alguse juba eelmise sajandi kaheksakümnendatel aastatel. Sündmust on läbi viidud linna erinevates esinduslikes hoonetes, tänavu toimuss see esimest korda Põltsamaa päevakeskuses.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus