Põltsamaal esitleti Jõgevamaa omavalitsusi tutvustavat raamatut

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhataja Toomas Pajula ütles esitlust avades, et läinud sajandi kolmekümnendatel aastatel ilmus mitmeid raamatuid, mis tutvustasid Eesti maakondi. “Ülaltoodust ajendatuna tekkis mõte, et selliseid raamatuid võiks olla ka tänapäeval. Raamatu koostamiseks tegime ettepaneku ajakirjanik Jaan Lukasele, kes sellega ka nõustus,” rääkis Pajula.

Raamat “Jõgevamaa Omavalitsused aastal 2004” tutvustab maakonna linnade ja valdade volikogude liikmeid, omavalitsusametnikke, kultuuri- ja haridusasutusi, ettevõtteid, vaatamisväärsusi, lähiajal kooli astunud või kooli lõpetanud õpilasi. Samuti on raamatus valdade ja linnade lipud ja vapid.

“Selles väljaandes on rohkesti ajaloolise väärtusega fakte,” avaldas arvamust raamatule eessõna kirjutanud Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Toivo Tõnson. Tagakaanele on maavanem Aivar Kokk kirjutanud, et Jõgevamaa puhul ei saa rääkida suurtest omavalitsustest ja ettevõtetest, küll aga tahaksime rääkida olnud ja ees ootavatest suurtest tegudest. Maavanem pakkus esitlusel välja mõtte, et Jõgevamaal võiksid hakata ilmuma raamatud igal aastal toimunud sündmustest.

Raamatu kaant illustreerib Johannes Haava aerofoto Laiuse lossivaremetest. Johannes Haav on pildistanud ka vallavolikogude ja vallavalitsuste liikmeid. Loodusfotode autoriks on Toomas Pajula.

Omavalitsusraamatu presentatsioonil viibisid maakonna omavalitsusjuhid, sihtassutuse Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus nõukogu esimees Margus Oro ja nõukogu liikmed. Raamatu autor Jaan Lukas tänas omavalitsusi aktiivse kaasabi ja nõuannete eest.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus