Põltsamaal alustab tööd endokrinoloog

Endokrinoloog hakkab nõustama ja ravima suhkruhaigeid, kilpnäärmehaigeid ning teistegi sisenõrenäärmete talitluse häirete all kannatavaid patsiente. “Perearstidelt saadud info põhjal selgitasime välja, et Põltsamaa piirkonnas on endokrinoloogi järele suur tarvidus.  Endokrinoloog hakkab Põltsamaal vastu võtma aprillis, kui Eesti Haigekassa on valiku teinud. On teada, et konkursil osaleb Tartus asuv endokrinoloogiakeskus, kellel on sõlmitud ka koostöölepe SAga Põltsamaa Tervis. Nimetatud keskuse tipparst  Toomas Podar on praktiseerimisvõimalustega Põltsamaal juba tutvumas käinud, ” rääkis SA Põltsamaa Tervis juhataja Merle Mölder, kelle sõnul teenindavad  Põltsamaal patsiente ka mitmed teised Tartu arstid: neuroloog Aime Seppius, nina-kurgu-kõrvaarst Valdur Täll, kardioloogid Rain Paju, Toomas Jalakas, Piibe Muda ja Leili Kütt,  EKG koormusteste teeb kardioloog Eve Laane ning kirurg on Tiit Vaasna.

Kodulinnas on ametis aga günekoloog Riina Limberg, reumatoloog Ene Ojassalu, hooldushaigla arst Leili Sulg ja radioloog Heinrich Lindmäe. Kirurg Juhan Sumendu käib tööle Jõgevalt, psühhiaater Ljudmilla Väre Viljandist.

Kord kuus käivad Tartust vastu võtmas ka OÜ Ortopeediakeskus spetsialistid, kellelt on võimalik tellida proteese ja tugiseadmeid. Töötervishoiuarsti teenust osutab meie ruumides OÜ Akvante Töötervishoid,” rääkis Merle Mölder, kelle sõnul on püütud Põltsamaa piirkonna inimesele eriarsti juurde saamine võimalikult kättesaadavaks teha. Praegu kehtiva seaduse järgi on eriarstiabi lubatud ooteaeg registreerimisest vastuvõtule saamiseni neli nädalat. Põltsamaal ei ole ühelgi erialal ooteaeg nii pikk.

SA Põltsamaa Tervis juhataja rääkis ka möödunud aasta septembrist käivitunud koduõendusteenusest. Alates käesolevast aastast lühendati jälle haiglates keskmist ravipäevade arvu, seetõttu saadetakse patsiendid haiglast koju juba nädalaga või ka kiiremini. Samas vajavad nad endiselt meditsiinilist abi, näiteks haavade sidumist ja puhastamist, haavandite või lamatiste hooldamist ja muud taolist. Seetõttu on kujunenud suur vajadus koduõdede järele. Sihtasutuses Põltsamaa Tervis on ametis  kaks koduõde, kelle tööpiirkonnaks ka Põltsamaa linn ja vald ning Pajusi vald. Mitmed abisaajad on olnud ka Põltsamaa hooldusravihaiglas ravil. “Kindlasti tahavad paljud patsiendid ka ise võimalikult kiiresti haiglast koju saada ning oma lähedaste keskel olla. Koduõendusteenuse rakendamine, mis toimub perearsti või erialaarsti saatekirja alusel,  peaks nendele selleks  hea võimaluse andma, ” lisas Mölder.

JAAN LUKAS            

blog comments powered by Disqus