Põltsamaal alustab piiblikursus

Reedel, 30. jaanuaril alustatakse Põltsamaal piiblikursuse sarjaga. Tegemist on EELK Missioonikeskuse pilootprojektiga, mis kestab aasta. Piiblikursus on mõeldud 26- aastastele ja vanematele piiblist ning religioonist huvitatutele. Põltsamaal algavat piiblikooli tuleb avama Tartu Pauluse koguduse õpetaja ja tulevane piiskop Joel Luhamets.

Ürituste korraldamisega tegeleva firma Valge Maja OÜ juhatuse esimehe ning loovjuhi, õpetaja Kalle Kõivu sõnul toimib noorematele inimestele selline piiblikursus juba hulk aastaid. Kõiv usub, et kindlasti on olemas ka vanema põlvkonna esindajaid, kes on jõudnud piibli juurde ja kes tahavad seda süvitsi tundma õppida ja mõista.

Piiblikursuse maht ei ole küll võrreldav Tartu ülikooli usuteaduskonna ega EELK usuteaduse instituudi piibliõpetuse mahuga, kuid esmase ülevaate selline kursus piiblist siiski annab. Kalle Kõivu sõnul peaks reede õhtust kuni laupäeva pärastlõunani toimuv kursus olema osalejatele ajaliselt sobilik selles mõttes, et see ei hõlma tervet nädalavahetust.

Põltsamaale hea sõita

Esimene vanemaealistele suunatud piiblikursus toimub Põltsamaal seetõttu, et ärgitada kursusel osalema ka Eesti lõunaregiooni piiblihuvilisi.  Samas sobib Põltsamaa kirikla kursuse läbiviimiseks väga hästi, sest siin on olemas võimalused ka kursuslaste toitlustamiseks ja majutamiseks. Evangeelsel luterlikul kirikul on ka Põhja-Eestis taoline keskus olemas, aga korraldajad pidasid mõistlikuks pakkuda esimesel aastal võimalust kursusel osalemiseks eelkõige Eesti lõunaregiooni piiblihuvilistele. Kursusele saab registreeruda tänaseni, kuid soovi korral võib osalemist alustada ka veebruaris.

Kalle Kõivu sõnul on optimaalne  osalejate arv 15-20.  Ühine osadus ning sisukad arutelud toimivad kõige paremini just sellise õppurite arvu juures.

Algteadmised võiksid olla

Õpetaja sõnul nad küll ei nõua osalejatelt eelnevaid teadmisi piiblist, kuid eeldavad, et neid siiski on, sest kes pole selle raamatu vastu huvi tundnud ja seda üldse ei tunne, ju kursustele ei tule.

Noortele mõeldud kursuse põhjal teavad korraldajad, et piiblitarkuste  vastu tunnevad huvi ka vanemad inimesed.  Ja tagasiside noortelt on igati positiivne olnud. Osalustasu ühe kursuse eest on 30 eurot. See sisaldab neli poolteise tunni pikkust loengut, ühe ööbimise ja kolm toidukorda.  Korraldajad arvavad, et eelkõige tulevad osalema  koguduste esindajad. Nad kutsuvad kogudusi  üles oma liikmete kursusel osalemist toetama.

Kalle Kõiv lisas, et kursusel osalejad ei pea olema EELK koguduste liikmed ja korraldajatele oleks isegi huvitav, kui sinna tuleks ka teiste koguduste esindajaid.

Loenguid viivad läbi mitmed õppejõud, kelle seas on ka professoreid. Igat loengut peab erinev lektor, mis on juba omaette väärtus. Piiblikursus toimub kuus korra kahe etapina,  esimene etapp jaauarist maini ning teine septembrist detsembrini. Osalejad saavad maksta iga korra eest eraldi.

Kui mõni kursuslane ei saa mõnikord kohale tulla, siis see ei tähenda, et ta kursustetsükli pooleli peaks jätma.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus