Põltsamaal algas heakorrakuu

Homme kell 15 oodatakse Roosisaarele nii suuremate ettevõtete esindajaid kui ka linnarahvast, et siis ühiselt alustada ülelinnaliste talgutega “Kevadprügi 2007”. Koos üritatakse linna väljanägemist ilusamaks muuta ning talve jooksul kogunenud praht ära koristada. Nagu talgutel ikka, pakutakse asjaosalistele ka suppi ja muud suupärast.

 Linnavalitsus korrastab lauluväljakut

Muidugi ei kujuta heakorrakuu ega ka talgute organiseerimine endast lihtsalt mingit kampaaniat. Küll aga loodetakse talgutel suurema rahvahulgaga korraga midagi rohkem ära teha ja heakorrakuu väljakuulutamisega inimestele kevadise suurpuhastuse vajadust meelde tuletada. “Tahame, et ikka igaüks vaataks enda ümber ja ka kaugemale. Praegusel ajal, kui puud veel raagus, mõjub ju räämas ümbrus kuidagi eriti masendavalt,” ütles linnavalitsuse heakorraspetsialist Külliki Mattisen ning lisas, et õnneks lubasid möödunud sügise ilmad aegsasti lehti koristama hakata ja need ka enamasti ära vedada. Lehed langesid varakult maha ja sügis oli pikk. Sellevõrra on linnapilt sel varakevadel ka viisakam ja samuti pole ilmselt vaja nüüd ulatuslikumat äravedamist korraldada.

Homsetel talgutel keskendutakse arvatavasti avalike paikade ja ettevõtete ümbruste koristamisele. Linnavalitsuse töötajad kavatsevad Külliki Mattiseni sõnul minna korrastama linna lauluväljakut. “Et Põltsamaal peetakse 2. juunil maakonna laulu- ja tantsupidu, siis leidsime, et saame seal oma kollektiiviga üht-teist ära teha. Tavaliselt on ju talgutele tulijad peamiselt aktiivsed eakamad memmed. Lauluväljakul aga kulub just hädasti meeste tööjõud ära ja meie majas leidub ka mitu tugevat meest. Lauluväljakul on tarvis pinkidelt vanad lauad ära võtta, et siis, kui uued kohale jõuavad, oleks see töö tehtud,” selgitas Külliki Mattisen.

Ilmajaam on igatahes talgupäevaks ilusat ilma lubanud. “Kui aga mõnele homne päev ei  peaks talgutel osalemiseks sobima, eks siis leitakse heakorrakuu jooksul selleks mõni teine päev,” ütles heakorraspetsialist. Loodetavasti leiab igaüks võimaluse, kuidas linna ilusamaks muutmisse oma panus anda.

 Jalgratastel linnale tiir peale

Nii kevadisi kui ka sügisesi heakorrakuid on linnas organiseeritud juba aastaid. Nende käigus on muidugi ka rahvast üles kutsutud oma ümbrust rohkem märkama. Kinnistute omanikele pannakse tänavugi südamele, et oma territoorium tee servani korras hoitaks. Heakorrakuul on lubatud kokkuleppel naabritega ja tuleohutusnõudeid järgides aedades veel oksi ja lehti põletada.

Seekordse heakorrakuu lõpupoole on korraldajad mõlgutanud mõtteid ette võtta üks suurem rattaretk. Võib-olla võetakse kampa ka asutuste ja organisatsioonide esindajaid ja tehakse koos linnale tiir peale, et veenduda, kas ikka kõik on nii, nagu vaja, ja vaadata, mida annaks veel ära teha.

 Vanapaberi kogumise nädal

Nagu varasematel aastatelgi, on Põltsamaa Ühisgümnaasium heakorrakuu raames organiseerinud vanapaberi kogumise nädala. Sedakorda oodatakse vanapaberit 1. –  5. maini. “Selgitatakse välja parim klass ja ka kõige suurema koguse vanapaberit toonud üksikisikud, keda on plaanis autasustada,” kinnitas Põltsamaa Ühisgümnaasiumi projektijuht Annika Kallasmaa.

Ühisgümnaasium lubab anda heakorrakuu jooksul oma parima, vaatamata praegu eriti pingeliseks kujunenud koolitööle. Ühtlasi saab koolis teoks ka keskkonnanädal, mille käigus on kavas mitmesuguseid ettevõtmisi ning erialaspetsialistide loenguid. Kindlasti lähevad lapsed tänavugi metsa istutama, nagu ka eelnevatel aastatel. Vahepealsete külmade tõttu lükatakse see töö aga pisut edasi. Istutamist korraldavad muidugi üksikasjalikumalt juba metsandustöötajad.

Lille tänava koolimaja huvijuht Mariin Sirk aga lubas, et nende majas, kus õpivad I ? VI klassid, on plaanis seekord korraldada üks pisut isemoodi konkurss olmejäätmete kasutamisest. Seni on küll valmistatud prügikolle ning mõeldud välja muud lõbusat ja leidlikku, tänavu aga tahetakse  teha hoopis midagi praktilist. “Konkurssi pole veel välja kuulutanud ja üksikasjalikumalt on kõik alles paika panemata. Vaja on pisut aega anda ja pead tööle panna,” leidis Mariin Sirk. “Nii palju, kui oskame ja saame, anname oma osa ka oma ümbruse ja linna korrastamisse.”

Oodatakse Pauastvere jäätmejaama valmimist

Põltsamaa külje all Pauastveres on valmimas Põltsamaa, Pajusi ja Puurmani valla ning Põltsamaa linna ühisettevõtmisena uus jäätmejaam, mille avamist oodatakse pikisilmi. See lahendaks siinkandis oluliselt ka jäätmeveo mured. Seni on ju prügi veetud kas Väätsale või Tormasse. Vedamine on aga teatavasti kallis ja konteinerite rent kõrge. Tulevase jäätmejaama pindala on 1,1 hektarit, millest poole moodustab komposteerimisväljak. Praegu tegeldakse jaamale operaatori leidmisega ning loodetavasti alustatakse tegevust juba juunis. “Jäätmejaama järele on lausa karjuv vajadus olnud ja selle valmimist saab meie kandis tõeline suursündmus,” kinnitas Põltsamaa abilinnapea Tiit Kulu.

VAIKE KÄOSAAR 

blog comments powered by Disqus