Põltsamaa/Jõgeva võistkond mängis Kaleviga viiki

Eelmisel kolmapäeval võõrustas Põltsamaa/Jõgeva jalgpallivõistkond Põltsamaa staadionil Tallinna Kalevit. Põltsamaa/Jõgeva kohtus Kaleviga ka aprilli algul ning siis tuli vastu võtta 4:0 kaotus. Sel korral oli meie võistkonnast eemal põhikoosseisu ründaja Andro Lepp, kes taastub rangluu paikamiseks tehtud operatsioonist.

Kohtumise esimene poolaeg suudeti hästi vastu pidada. Kahekümne kolmandal minutil teenis kollase kaardi Põltsamaa/Jõgeva võistkonnast Ossy Aas, minuti pärast sai sama värvi kaardi Kalevi mängija Evert Einroos. Seejärel vahetati ühisvõistkonnast välja Aas ning tema asemel tuli platsile Taivo Pärnamets. Veel neli minutit hiljem korjas kollase kaardi Põltsamaa/Jõgeva mängija Kaarel Põldma.

Neli minutit enne poolaja lõppu jõudsid väravani kodumeeskonna mängijad, kui palli virutas vastaste väravavõrku Jürgen Hiljurand. Õnn jäi siiski üürikeseks, sest poolaja viimasel minutil vastas samaga Kalevi mängija Silvert Gutman ning viigiseisuga mindi ka vaheajale.

Teisel poolajal teenis kohe kollase kaardi Mikk Keskküla Põltsamaa/Jõgeva rivistusest. Seejärel lõi Kalevi kasuks värava Daniel Kosubenko. Mäng oli tasavägine ka edaspidi, kuid väravani jõuti alles kaks minutit enne kohtumise normaalaja lõppu, mil Mikk Keskküla seisu viigistas. Minut enne kohtumise lõppu teenis veel kollase kaardi Kalevi mängija Patrick Peinar, kuid skoori kumbki meeskond enam kasvatada ei suutnud.

Põltsamaa/Jõgeva võistkonnal on U19 vanuseklassi esiliigas peetud tosin kohtumist, millest võidetud on kolm, kaotatud kaheksa ning viiki mängitud üks. Kuue võistkonna hulgas asutakse selle tulemusega hetkel neljandal kohal. Juulis liiga puhkab ning järgmised kohtumised peetakse augustis. Kokku mängitakse esiliigas kakskümmend vooru.