Põltsamaad läbiv transiittee saab korda

Põltsamaa linn sai raha linna läbiva Tallinna-Viljandi suunalise transiittee remondiks ja veel tänavu peab see korda saama.

Trefi tööjuht Tarmo Klaus lausus, et nn Vana-Tallinna maantee 320 meetrisel lõigul, mis jääb Põltsamaa Felixi territooriumile,  kaevatakse vana tee aluskiht välja, täidetakse liivaga ja sellele   pannakse uus asfaltkate. Vana aluskihi sees on lisaks liivale ja mullale ka ajalooline munakivisillutis, seepärast  olid tee servad tugevalt kaldu vajunud. Munakivitee oli tänapäevasest sõiduteest oluliselt kitsam ja asus praeguse sõidutee keskel. Nüüd saab tee kogu laiuses uue ja korraliku aluskihi.

 

Töö algas augusti lõpus

Remonditavale teeosale paigaldatakse kaks asfaldikihti. Viljandi maanteel freesitakse vana asfalt üles, tee tasandatakse ning sinna  pannakse uus neljasentimeetrine asfaldikiht. Uue asfaldi saavad nii sõidutee kui ka mahasõidud, samuti tee ääres olevad kõnniteed. Kõnniteede servadesse paigaldatakse uued äärekivid.

Tarmo Klausi sõnul alustasid nad remondiga augustikuu lõpus ning lepingu kohaselt peab töö  olema tehtud novembri lõpuks. Ta loodab siiski, et valmis  saadakse kavandatust varem. Septembris peaks tee aluskiht valmis saama ning oktoobris tahetakse juba asfalteerimisega alustada.

 

Üks teelõik jääb praegu remontimata

 

Ka liiklus toimib tööde tsoonis edasi ja seda reguleeritakse fooridega. Tarmo Klausi sõnul oleksid nemad tahtnud kogu liikluse Vana-Tallinna maanteelt ümber suunata, kuid paraku ei saa raskeveokeil lasta läbi Põltsamaa linna sõita.

Põltsamaa abilinnapea Sven Lassi sõnul peab Põltsamaad läbiva Viljandi ja Vana-Tallinna maantee remont olema valmis 30. novembriks. Töö on jagatud kolme etappi ning hetkel on käsil  renoveerimistööd.

Praegu jääb remontimata Vana-Tallinna maantee lõik linna piirist kuni Eha tänavani, sest see on väga halvas seisukorras ja riigilt saadud rahast selle lõigu renoveerimiseks ei piisa.

Praegu tehtavate tööde maksumus jääb alla 350 000 euro. Raha on sihtotstarbeliselt eraldatud valitsuse otsusega ja see on suunatud Põltsamaa linna eelarvesse.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus