Põltsamaa WPargis toimusid meistrivõistlused veelauasõidus

Kamari paisjärvele rajatud ringkaabliga veelauapargis peeti 29. augustil maha Eesti meistrivõistluseid veelauasõidus Wakeboarding Estonian Open 2020. Tegu oli esimese suurema veespordiüritusega Põltsamaa WPargis.


Põltsamaa WPargi juhataja Joel Pärle sõnul võib üritust lugeda igati kordaläinuks – veelaudureid oli uudistama saabunud päris palju rahvast. Ka ilma üle tema sõnul kurta ei saanud, kuigi õhtust programmi häiris kella kuue paiku alanud vihmasadu.
„Veelauavõistlusi on Eestis peetud juba mitmel aastal, kuid ringkaabliga veelauapargis pole neid Eestis varem toimunud. Põltsamaa WPark on esimene koht Eestis, kus võistelda saab ringkaabliga rajal. Kindlasti on meil plaanis ka tuleval aastal siin võistlusi korraldada, kuid palju oleneb sellest, milline olukord valitseb selleks ajaks maailmas ja kas me saame siia kutsuda näiteks rahvusvahelisi võistlejaid. Hakkame vaikselt tegema ettevalmistusi juba järgmiseks hooajaks,” lausus Joel Pärle.
Eesti meistrivõistlustest veelauasõidus võtsid osa nii professionaalid kui ka harrastajad ja juuniorid.
Meeste juunioridest oli seekord parim Uku Kristjan Oiderma, teise koha sai Robin Valdmets ja kolmandaks tuli Paul Zupping. Meeste amatööridest sai aga kuldmedali Samuel Clennett, teiseks tuli Henri Tein ning kolmandale kohale Erik Kaju.
Naiste juunioridest sai esikoha Laura Anga, teise Triinu Marta ja kolmanda koha Mirjam. Naiste professionaalidest sai esikoha Kristel Soonets, teiseks tuli Minni Õunmaa ja kolmandaks Liisa Kristjuhan.
Meeste professionaalidest oli veelauasõidus parim Silver Milpak, teisele kohale tuli Oliver Malsub ja kolmandale kohale tuli Marko Malsub.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus