Põltsamaa vana spordihoone veeti tühjaks

Põltsamaa linna serval Pajusi maanteel asuv kunagine Põltsamaa EPT spordihoone on juba mitu aastat eraomaniku käes. Ettevõtja Raul Lättemägi pidi rajama sinna kunstmuru ümbertöötlemise tehase, paraku pole aga ühtki märki sellest, et sinna tehas tuleks ja see seal tööle hakkaks. Hiljuti viidi hoonest ära ka seal olnud tootmisseadmed. Suur on tõenäosus, et üks hüljatud suur ehitis on Põltsamaal jälle juures.


Veel kolm või neli aastat tagasi oli Põltsamaa EPT spordihoone aadressil Pajusi mnt 18j kohaliku omavalitsuse, tollal Põltsamaa linna omanduses. Majas tegutses mõnda aega ka noortele mõeldud rulapark, kus linna noored said käia vaba aega veetmas ja rulaga sõitu harjutamas. Linn müüs seejärel hoone maha ning selle ostis ettevõtja Raul Lättemägi, kelle ärid (Uue-Põltsamaa mõis, Kosmopark jne) pole aga käima läinud.
Raul Lättemäele kuuluv ettevõte Advanced Sports Installations Europe AS pidi soetama kunstmuru ümbertöötlemise seadmed, spordihoones pidi tööle hakkama tehas. Hoone katusele pidi paigaldatama päikesepaneelid. Paraku läksid needki plaanid vett vedama.
Endine Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ütles, et vana spordihoone haldamine käis linnale ühel hetkel üle jõu ja sellepärast hoone maha müüdigi. Selles mõttes läks tema sõnul isegi hästi, et omavalitsusel õnnestus hoone maha müüa. Mis sellest aga nüüd edasi saab, see on juba isejutt ja vald kaasa rääkida ei saa.
„Tegemist on tegelikult hoonega, mis algselt polnud ehitatud üldse spordihooneks. Projekti järgi pidi sinna tulema hoopis ladu. Kui Põltsamaal valmis Felixhall, jäi vana EPT spordihoone aktiivsest kasutusest välja, kuigi sellele püüti skate-pargi näol mõningast rakendust leida,” lausus Aiaots.
Mis puutub EPT spordihoone edasisse võimalikku saatusesse, siis siin ei oska Jaan Aiaots oletusi pakkuda ega selget vastust anda.
„Tänapäeval on paljud omavalitsused pooltühjade või tühjade hoonetega hädas. Põltsamaal seisavad nii ajaloolise Aleksandrikooli hoone kui ka kutsekooli ühiselamud tühjalt. Kindlasti ei jõua omavalitsus kõiki tühje hooneid ülal pidada,” nentis Aiaots.
Põltsamaa vallavanem Andres Vään lausus, et vald ei saa kaasa rääkida selles, mida eraettevõtja ehitisega peale hakkab. Põltsamaa EPT spordihoone on tema sõnul hea konstruktsiooniga hoone.
„Tegu on eraomandiga, eraomand on meil teadupärast püha. Spordihoone sai aastate eest maha müüdud ettevõtluse arendamiseks ja praegu on ettevõtja ka see, kes vastutab,” ütles Andres Vään.
Tema sõnul on vallal õigus ettekirjutusi teha juhul, kui hoone muutub ohtlikuks.
„Kas ettevõtja paneb ise hoone müüki või pannakse see võlausaldajate poolt müüki, seda ei tea. Vallal on õigus hoone käekäigu osas kaasa rääkida siis, kui hoone muutub näiteks varisemisohtlikuks. Õnneks ei asu EPT spordihoone keset linna. Tühjana seisnud Põltsamaa turuhoone probleem sai hiljuti kenasti lahendatud,” lisas Vään.
Hoone omaniku Raul Lättemäe käest ei õnnestunud ajalehel kommentaari saada.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus