Põltsamaa vallas rakendatakse täiendavaid ohutusmeetmeid

Kolmapäeval kogunenud Põltsamaa vallavalitsuse kriisikomisjon soovitas seoses vallas esinenud koroonajuhtumitega võtta kasutusele täiendavaid ohutusmeetmeid viiruse leviku tõkestamiseks.


Kodanikud peavad edaspidi Põltsamaa vallavalitsusse vastuvõtule tulles aja ette broneerima. Ametnikud eelistavad võimalusel kaugtööd.

Kriisikomisjon andis soovitused

Põltsamaa valla kriisikomisjoni protokollis antakse soovitusi jätta ära mõned lähiajal toimuma pidanud üritused või lükata need edasi. Kultuurikeskusele soovitatakse eakate päevaga seotud ürituse edasi lükkamist ning septembri lõpus ja oktoobri algul toimuma pidanud traditsioonilise sügislaada ära jätmist Kuperjanovi tänaval.
„Vallavalitsuse hooned jäävad suletuks kuni 25. septembrini, kodanike vastuvõtt toimub ainult telefoni teel etteregistreerimisega,” öeldakse Põltsamaa vallavalitsuse koduleheküljel kriisikomisjoni soovitustele tuginedes.
Politsei jälgib pidevalt ohutusnõuete täitmist puu- ja köögiviljade välimüügil Tallinna-Tartu maantee ääres asuvates parklates.
„Täiendavate ohutusmeetmete rakendamise peamiseks põhjuseks on terviseameti antud soovitused, eelkõige tulenevalt koroonapositiivsete tuvastamisest Jõgeva maakonnas. Olukord võib aga muutuda iga päevaga. Mõned üritused võivad sügise poole Põltsamaal ära jääda, mõned lükatakse jälle edasi,” lausus Põltsamaa vallavalitsuse kriisikomisjoni juht, vallavanem Andres Vään.

Inimesed peaksid liikumise läbi mõtlema

Kriisikomisjoni liige ja majandusosakonna juhataja Mark Liivamägi selgitas, et komisjon koguneb Põltsamaal vastavalt vajadusele ning võtab tarvitusele ennetavaid meetmeid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.
„Lähtusime kriisikomisjonis sellest, et kuna Põltsamaa valla sotsiaalosakonnas käib väga palju riskigruppi kuuluvaid inimesi (puuetega inimesi, lapsi jne) ning inimesed ei taju, et sügisel võib puhkeda uus haigestumiste laine, siis tuleb natuke piirata vallavalitsuse külastamist.
Soovisime, et inimesed mõtleksid senisest rohkem läbi oma liikumised, registreeriksid vastuvõtule tulemised ja peaksid kinni vastuvõtuaegadest. Kriisikomisjon lähtub oma otsustes meie haldusterritooriumil olevatest probleemidest ja kitsaskohtadest,” rääkis Mark Liivamägi.
„Teame, et Põltsamaal on esinenud koroonaviirusesse haigestumise juhtumeid ja sellele kriisikomisjon ka tugineb. Väga paljud inimesed ei hoolinud enam vallavalitsuse vastuvõtuaegadest. Kuigi teada on, et vastuvõtuajad on teisipäeval ja neljapäeval, siis vallavalitsusse tuldi ka muul ajal ja selles mõttes väljus olukord kontrolli alt. Seetõttu soovitaski kriisikomisjon täiendavaid meetmeid kasutusele võtta,” lisas ta.
Kõikide koolide ja lasteaedade töö, samuti huviringide töö ja kavandatud seminarid toimuvad Põltsamaa vallas plaanipäraselt kõiki ohutusnõudeid arvestades.

Jõgeval ja Mustvees erimeetmeid ei rakendata

„Praegu ei näe me vajadust koolide ja lasteaedade tööd piirata. Kõikides haridusasutustes on kohapeal olemas kontaktivabad termomeetrid. Hommikuti mõõdetakse laste kehatemperatuuri, kui keegi on haigusnähtudega, siis saadetakse ta koju. Õnneks on lapsevanemad nii tublid, et ei lasegi haigusnähtudega lapsi kooli. Peale selle on algamas ka gripihooaeg ja peame valmis olemas ka selleks,” ütles Mark Liivamägi.
Jõgeva maakonna kahes teises omavalitsuses, Jõgeva ja Mustvee vallas esialgu ühtegi konkreetset otsust ürituste ärajätmise kohta tehtud pole.
„Jõgeva vallas on olukord hetkel kontrolli all ja piirangute seadmist pole me esialgu vajalikuks pidanud. Koolijuhtidele on antud soovitus hinnata olukorda ja vastavalt sellele tegutseda. Eks ka teised omavalitsused lähtuvad ikka kohapealsest olukorrast. Peipsiäärse valla üliagarus ei ole kindlasti parim eeskuju,“ lausus Jõgeva vallavanem Tiit Lääne.
Küsimusele, kas Jõgeval on võimalik koroonatesti teha, vastas Jõgeva haigla juht Peep Põdder, et see võimalus on olemas.
„Jõgeva haiglal on olemas PCR-masin, mis annab testi vastuse 45 minutiga, ent seda kasutatakse enamjaolt siis, kui on vaja testida haiglasse tulevaid patsiente või kui on mingis kriitilises situatsioonis selgust vaja, kas inimene on nakatunud või mitte. Meie testimisvõimekust piirab juba testide arv: saame neid suhteliselt vähe, sest need on kallid ja maailmaturulgi defitsiitsed.
Üldjuhul pääseb testima ikkagi perearsti kaudu. Perearst määrab, kas ja millal on mõtet inimest testida, ning suunab ta mõnda koroona mass-testimist tegevasse laborisse, Jõgeva inimesed suunatakse tõenäoliselt Tartusse,“ lausus Peep Põdder.
Mustvee vallavalitsuse sotsiaaltöö peaspetsialist Tiina Tuur selgitas, et Mustvee vallas hetkel mingeid erimeetmeid ei rakendata.
„Meil toimus just valdkonna koosolek ja praeguse seisuga küll mingeid erimeetmeid plaanis pole. Vallavalitsuse töökorraldus Mustvee vallas samuti eriti muutunud pole. Majandusosakond on suletud selles mõttes, et kohapeal vastuvõtte ei toimu, osakonna ametnikud tulevad kohale helistamise peale,” ütles Tiina Tuur.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus