Põltsamaa vald saab uue aukodaniku, antakse neli teenetemärki

Põltsamaa vallavolikogu moodustatud ajutine komisjon teeb Põltsamaa vallavolikogule ettepaneku nimetada Põltsamaa valla aukodanikuks pikaaegne Põltsamaa maadlus- ja sumotreener Arved Külanurm.


Põltsamaa vallavolikogu kinnitas detsembrikuisel istungil ajutise tunnustuskomisjoni. Komisjoni esimeheks määrati Jaan Aiaots, aseesimeheks Toivo Tõnson ning liikmeteks Toomas Teppo, Andres Vään ja Margus Möldri.
Ajutise komisjoni ettepanekul võiksid valla teenetemärgi saada seekord neli inimest: seltskonnatantsu populariseerija ja veteransportlane Juhan Tennasilm, Põltsamaa Kodu juhataja Lagle Kalberg, proviisor ning mittetulundusühingu Puurmani Eakate Selts eestvedaja Maire Noormägi ja Põltsamaa ühisgümnaasiumi direktor Aimar Arula.
Komisjoni ettepanekul nimetatakse Arved Külanurm Põltsamaa valla uueks aukodanikuks. Aukodaniku nimetuse näol on tegu Põltsamaa valla kõrgeima autasuga, mis omistatakse Põltsamaa vallale osutatud pikaajaliste väljapaistvate teenete eest või vallapoolse erilise austusavaldusena kellegi tehtud elutöö eest.
Arved Külanurme teeneks loetakse spordivallas saavutatut ning seda, et ta on panustanud Põltsamaa valla spordiellu treenerina üle poole sajandi. Viimastel aastakümnetel on ta olnud Eesti sumo noortekoondise treener ja Eesti naismaadlejate treener. Aastal 2012 on ta pälvinud Jõgevamaa kuldristi, üheksal korral on ta valitud maakonna aasta treeneriks.
Arved Külanurme tegevus on kolmel aastal toonud Põltsamaale parima maadlusklubi tiitli. 2020. aasta 27. oktoobril teatas Eesti Maadlusliit, et Põltsamaa SK Nipi treener Arved Külanurm on välja teeninud ka EKR7 taseme maadlustreeneri eluaegse kutse.
Arved Külanurme nimekate õpilaste hulka kuuluvad Aimar Andruse ja Johanna Kikkas, samuti Hergo Andruse ja Aavo Olgo.
Põltsamaa valla teenetemärgi saavad inimesed, kes oma töö ja tegevusega on oluliselt kaasa aidanud Põltsamaa valla arengule või kes on paistnud silma mõne olulise saavutusega.
Et möödunud nädalal,
28. jaanuaril toimuma pidanud Põltsamaa vallavolikogu istung jäeti ära, siis pole praeguseks hetkeks veel selgunud, millal toimub vastav volikogu istung, kus võetakse vastu otsus aukodaniku nimetamise ja teenetemärgi saajate kohta.
Põltsamaa valla tunnustamise kord lubab igal aastal välja anda kuni neli aukodaniku nimetust ja teenetemärki.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus