Põltsamaa vabamaadlejad said Eesti meistrivõistlustelt neli medalit

 

Möödunud laupäeval Viljandis toimunud Eesti meistrivõistlustel vabamaadluses võitsid Põltsamaa SK Nipi maadlejad kaks hõbe- ja kaks pronksmedalit. Klubide arvestuses said põltsamaalased 13 osalenud klubi hulgas Viljandi Tuleviku ja Kohtla-Järve Kuldkaru järel kolmanda koha.

Põltsamaa maadlejatest said hõbemedali Marek Kütt kehakaalus kuni 57 kg ja Aimar Andruse kehakaalus kuni 65 kg, pronksmedaliga lõpetasid võistluse Kaimo Aljas (kuni 57 kg) ja Hergo Andruse (kuni 74 kg).

Põltsamaa maadlustreeneri Arved Külanurme sõnul on neli medalit varasemaga võrreldes sammukene edasi. “Täiskasvanute hulgas ei olegi me varem nelja medalit saanud, oleme seni piirdunud kolmega,” ütles ta.

Kehakaalus kuni 57 kg alistas Marek Kütt avaringis klubikaaslase Kristjan Rootsi ning poolfinaalis Cen Trossmanni (Järvamaa), finaalis jäi aga alla mullugi meistriks tulnud Sten Oravale (Viljandi). Samas kaalus viis loos juba avaringis vastamisi kaks põltsamaalast – Eesti kadettide koondisse kuuluva Kaimo Aljase ning mullustel Eesti meistrivõistlustel kehakaalus kuni 55 kg hõbemedali pälvinud Hendrik Orioni. Aljas võitis tasavägise kohtumise punktidega 10:6. Et aga Aljas kaotas järgmises kohtumises Sten Oravale, oli võistlus Hendrik Orioni jaoks lõppenud ja tasuks vaid seitsmes koht. Kolmanda koha kohtumises alistas Kaimo Aljas kindlalt vändralase Helary Mägisalu, teises pronksimatšis kaotas Kristjan Roots Cen Trossmannile. “Poisid on arenenud,” võttis Arved Külanurm kokku Marek Küti ja Kaimo Aljase esinemise. “Aga nii peabki olema, kui nad tahavad Euroopa meistrivõistlustele minna,” lisas ta.

Kehakaalus kuni 65 kg oli Aimar Andruse loosi tahtel avaringis vaba ning pääses otse poolfinaali. Möödunud aastal kehakaalus kuni 60 kg hõbeda pälvinud Andruse alistas seal kindlalt 10:0 Karol Perti (Vändra), finaalis tuli aga sama skooriga tunnistada mulluse meistri Jaanek Lipsu (Viljandi) paremust. “Tehniliselt on Aimar väga hea, aga jõudu on tal praegu veel vähe,” kahetses Arved Külanurm.

Kehakaalus kuni 74 kg sai Aimar Andruse vanem vend Hergo Andruse pronksmedali. Avaringis sai Andruse seljavõidu Janno Surva (Põlva) üle, poolfinaalis jäi aga punktidega 16:26 alla Ilja Malinovskile (Kohtla-Järve). Pronksimatšis tuli aga jälle seljavõit: seekord pidi Hergo Andruse kindlat paremust tunnistama Kristjan Arold (EMÜ). Selle kehakaalu finaalis alistas Taavi Tikerpalu (Järvamaa) punktidega 16:11 Ilja Malinovski. “Hergo oli selles kaalus kõigist ikka peajagu üle, aga aps tuli meil sisse poolfinaalis,” rääkis Arved Külanurm. “Kohtunikud jätsid ühe võtte eest punktid andmata. Seis oli 8:0 ja oli vaja jõuda 10:0-ni, et matš lõpetataks ilmse ülekaalu tõttu. Hergo vaatas, et kohtunik näitas kahte punkti, ja arvas, et kohtumine on lõppenud ning hüppas mati pealt püsti. Lauast aga matikohtuniku antud punkte ei kinnitatud ning peakohtunik otsustas, et võte ei olnud punkti väärt ning matš jätkus. Juhtunu lõi Hergo täielikult rütmist välja ning ta kaotas kogu kohtumise. Minu viga oli see, et ma ei visanud protesti matile – kui ühe minutiga juhid 8:0, ei tulegi ette, et midagi võiks veel halvasti minna. Pärast vaatasime peakohtunikuga videost selle võtte üle ning peakohtunik tunnistas oma süüd ning vabandas, öeldes, et vastase pea jäi talle ette ning ta ei näinud, kas võte oli sooritatud korrektselt või mitte.” Hilisemas pronksikohtumises võitis Hergo Andruse seejuures just võistluste peakohtuniku poega.

Teistest põltsamaalastest sai Joosep Mölder kehakaalus kuni 86 kg viienda, Virgo Vaible (kuni 97 kg) kaheksanda, Aavo Olgo (kuni 86 kg) ja Deivid Võsar (kuni 70 kg) üheksanda ning Ardi Andruse (kuni 70 kg) ja Andre Helmerand (kuni 86 kg) üheteistkümnenda koha.

 

 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus