Põltsamaa vabamaadlejad karikavõistluste liidrid

Pühapäeval tehti Kohtla-Järvel algust Eesti noorte vabamaadluse seeriavõistluse Nublust Nabiks kaheksanda hooajaga. Kuni 15-aastasi tüdrukuid ja poisse oli võistlustules üle saja, lisaks Eesti paremikule olid esindatud ka lätlased.

Põltsamaa SK Nipi maadlejad võitsid esikoha kolmes kehakaalus, lisaks toodi koju ka kaks kolmandat kohta. “Põltsamaa võistkond oli Kohtla-Järvel väljas oma parimas rivistuses,” ütles treener Arved Külanurm. “See peegeldus ka tulemustes. Meie maadlejad käisid matil kolmkümmend korda ja võiduprotsendiks kujunes viiskümmend neli.”

Põltsamaa maadlejatest võitsid kõik oma kohtumised ja said esikoha Egert Ast (kehakaalus kuni 32 kg), Penno Pall (kuni 42 kg) ja Jako Kivimägi (kuni 73 kg). Egert Ast alistas avaringides Nikita Širokovi ja Nikita Lemeševi ning sai finaalis seljavõidu Vjatšeslav Saulitsi (Kohtla-Järve Kuldkaru) üle. Penno Pall alistas Nikita Gribovski ja Ivan Makarovi ning tegi finaalis prügiseks Aleksei Saulitsi (Kuldkaru) selja. Jako Kivimägi pidi oma kehakaalus esikohale tulekuks alistama neli vastast: tema paremust pidid tunnistama Mikk Sikkar, Jürgen Cren, Kender Annup ja Rudolf Pragi.

Kolmanda kohaga lõpetasid põltsamaalastest võistluse Raiko Pikver ja Vladlena Steptšenko, lisaks kiitis treener ka viienda koha saanud Janar Paabose esinemist.

Seeriavõistluse kavas on veel neli etappi, hooaja paremad selguvad alles sügisel.

Põltsamaa vabamaadlejatel seisab ees tihe hooaeg. “Võistlusi jätkub kõikidele nädalavahetustele,” ütles Arved Külanurm. “Laupäeval toimuvad Viljandis teised Eesti laste karikavõistlused, kus konkurentsi pakuvad ka Leedu ja Läti noormaadlejad. Kadettidele toimub Väike-Maarjas samal ajal kahepäevane rahvusvaheline Maalehe turniir. See on tõsine üritus meie noormaadlejatele, kes valmistuvad suvisteks Euroopa meistrivõistlusteks. Põltsamaalt lähevad eelmise aasta esikohti kaitsma Marek Kütt ja Kaimo Aljas.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus