Põltsamaa Uus apteek saab juurdeehituse

Põltsamaalased ja linna külalised on märganud, et Põltsamaa Uuele apteegile rajatakse juurdeehitust. Apteegi juhataja Ülle Rebase sõnul on neile laopinda juurde vaja, et saaks sortimenti laiendada.


Uus apteek hakkaks hiljuti tegelema abivahendite müügiga ja need vajavad suuremat hoiuruumi. Ka on apteegil tarvis uuendustega kaasas käia ja panna üles nn vabariiulid. Praegu ei saa apteegi kliendid ise kaupa valida ega nende kohta pakenditelt infot lugeda, vaid kauplemine ja infovahetus toimub üle massiivse leti.

Kosmeetikat ja loodustooteid saab ise valida

Vabariiulitele ravimeid ei panda, aga näiteks kosmeetikat ja loodustooteid on siis inimestel endil võimalus oma käega valida ja nende kohta pakendilt infot lugeda. Ülle Rebase sõnul teab ta, et vanematele inimestele vabariiuli süsteem eriti ei meeldi, aga noorematele see sobib. Apteegi juhataja sõnul jääb ikka võimalus apteekriga nõu pidamiseks ja konsulteerimiseks. Peale juurdeehituse valmimist tekib klientidel võimalus privaatsemaks suhtlemiseks proviisoriga.

Juurdeehituse suurus on 65 ruutmeetrit ja ehitis on ühekordne. Tänu sellele saab ka prillipood endale ruumi juurde. Müügisaal on praegugi prillipoel piisav, ent laoruumi, kus kaupa vastu võtta ja seda üle vaadata, siiani polnud.

Juurdeehitust hakati rajama maikuus ja töid teeb kohalik firma Bueno. Ülle Rebase sõnul peaks juurdeehitus vastavalt kokkuleppele 30. novembriks valmis saama. Juhataja usub, et juurdeehitus saab kindlasti varem valmis, aga sellele lisaks tehakse olemasolevale apteegihoonele fassaadiuuendus. Eemalt vaadates tundub küll apteegi vanem osa igati ilus, kuid lähedalt vaadates on maja siiski veidi pleekinud ilmega.

Juurdeehitus tuleb olemasolevast apteegihoonest tumedam, mistõttu domineerima jääb ikkagi vana osa. See ei paikne vana apteegi suhtes mitte otse, vaid n-ö nurga all. Arhitekt arvas, et kui juurdeehituse oleks olemasoleva hoonega otse kokku ehitatud, ei oleks üldine välisvaade silmale ilus vaadata olnud.

Linna tuleb peagi veel ka neljas apteek

Teatavasti on peale Põltsamaa tervisekeskuse uue osa valmimist ka selle ruumesse apteek kavandatud, mis on Põltsamaal arvult neljas. Ülle Rebase sõnul on neli apteeki väikelinna kohta liialt palju ja ta märkis, et lõpuks kannatab selle tõttu teenuse kvaliteet. Kui käibemahud langevad, siis ei suuda apteegid hoida enam nii suurt nomenklatuuri ravimeid ja muid tooteid müügil nagu praegu.

Aga Põltsamaa Uus apteek on väga soodsas kohas ja ka välimuselt pilku püüdev. Küllap meelitab suurem ja värskendatud välisilmega apteek ka kliente eelkõige sinna sisse astuma.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus