Põltsamaa Ühisgümnaasiumi aula renoveeritud

Suvel neljakümneaastaseks saavas Põltsamaa Ühisgümnaasiumi hoones polnud aulat senini remonditud. “Lisaks üldisele vananemisele osutusid puuduseks ka liiga kõrge lava, tagasihoidlik valgustus ning lagunenud toolid,” ütles Põltsamaa Ühisgümnaasiumi majandusdirektor Hannes Sarap.

Peatöövõtja osaühing Bueno alustas suvel renoveerimistöödega, võttes teatud määral eeskuju sama projekti järgi ehitatud Jõgeva Gümnaasiumi aulast, mis sai uue välimuse paar aastat tagasi. Aula põrand sai tammepuust parketi, paigaldati ripplagi. Kaasaegne valgustussüsteem, mille paigaldas Põltsamaa valla firma Eltor, võimaldab valida nelja valgustusvariandi vahel. Aula lavale osteti ka uued kardinad ja 250 tooli, mis valmistatud Kadrinas asuvas firmas. Ühtlasi tehti remont ka lavataguses ruumis ja ehitati helitehnikatuba.

Aula sisekujunduse projekti tegi sponsorluse korras arhitekt Toivo Raidmets, kes on Põltsamaa koolis õppinud.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi aula renoveerimine läks maksma ligi 2 miljonit krooni. Hannes Sarapi sõnul laekusid rahad nii riigi, Põltsamaa linna kui kooli eelarvest. Aula seinale kinnitatud plaadile graveeriti renoveerimisele kaasa aidanute nimed. Seal on kirjas Riigikogu liikme Margi Eina, ettevõtja Heldur Meeritsa, arhitekt Toivo Raidmetsa ja Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa nimed.

“Põltsamaa Ühisgümnaasiumi aula ja abiruumid on renoveeritud igati kvaliteetselt ja nõuetekohaselt. Ettevõtmine õnnestus suuresti tänu kooli direktori Aimar Arula ja majandusdirektori Hannes Sarapi ettevõtlikkusele ja järjekindlusele, ” märkis linnapea Jaan Aiaots.

“Olen Põltsamaa Ühisgümnaasiumi vilistlane. Oma kooliaasatest mäletan avarat ja ilusat aulat. Mõistagi oli ajahammas nüüdseks aulale oma jälje jätnud. Soovides, et kodulinna noored saaksid haridust igati heades tingimustes, otsisin võimalusi riigieelarve kaudu aula uuendamist toetada. Mul oli tõeline rõõm oma kunagise kooli nägusat aulat näha,” ütles Margi Ein.

Uue näo saanud aulas on juba korraldatud ka esimesed üritused ? selle nädala algul toimusid siin muusikanädala kontserdid.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi majandusdirektori Hannes Sarapi sõnul on plaanis Veski tänaval asuv kooli peahoone täielikult remontida. Projekt tellitakse riigihanke võitnud firmalt Tartu Maaprojekt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus