Põltsamaa ühisgümnaasium viis õppimise uuele tasemele

Septembris kohtusid juhuslikult ühel konverentsil Põltsamaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Tiia Mikson ja virtuaalreaalsusele keskendunud ettevõte Futuclass OÜ. Viimase tegevus pakkus koolile sedavõrd huvi, et teisipäeval sai Põltsamaa ühisgümnaasiumist pilootkool, kelle ülesandeks on kasutusele võtta tarkvara, mis võimaldab õppida läbi virtuaalprillide.


„Me andsime koolile soovitusi, panime seadmed valmis ja haridusliku tarkvara peale,“ ütles Futuclassi kaasasutaja Karl Lomp. Ühisgümnaasiumi kasutada on neli komplekti prille, kuid neid plaanitakse ka juurde soetada.

Just prillidega saavad õpilased õpitut rakendada. „Kui varem pidi kõike laboris teha, siis nüüd saab seda teha virtuaalreaalsuses. Nii võib füüsika ja keemia katseid lahendada, mis annab praktilise väljundi,“ nentis Lomp.

Pilootkoolina annab Põltsamaa arendajatele tagasisidet ning vastu saavad poole aasta jooksul viis teemat füüsika ja keemia tundide jaoks.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Tiia Mikson oli kohtumise järel rõõmus. „Füüsikaõpetaja sai eile virtuaalselt näiteks vooluringi kokku panna, väga huvitav oli. Meie osa on prototüüpi katsetada ja anda tagasisidet,“ ütles Mikson.

Üsna pea loodetakse ka virtuaalprillid õpilaste ette tuua. „Koolitame enne natuke õpetajaid. Kuna meil on Futuclassiga koostöö, siis virtuaalprillides on natuke rohkem programme, ka selliseid, mida saab ajaloos ja inimeseõpetuses kasutada. Lisaks on õpilastel võimalik virtuaalselt mudel modelleerida ja saata see 3D-printerisse. See on nii põnev,“ rõõmustas Mikson.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus