Põltsamaa Ühisgümnaasium liisib uue auto

Põltsamaa linnavolikogu toetas Põltsamaa Ühisgümnaasiumile uue Peugeot 5008 liisimist. 

Linnapea Jaan Aiaotsa sõnul muretseti praegu kasutusel olev  sõiduauto koolile 2005. aastal ja tänaseks on see läbi sõitnud üle 200 000 kilomeetri. Auto liisingufirmale tagastamist on edasi lükatud juba kahel korral. Eelarves on PÜG-le uue auto liisimiseks tarvilike kulutustega arvestatud ning seetõttu ongi tehtud linnavolikogule ettepanek  seda toetada.

Kooli majandusdirektori Hannes Sarapi sõnul on praegusele autole Peugeot 307 vormistatud 2005. aastal kasutusrendi leping ja seda on kahel korral pikendatud. Kui PÜG selle auto välja ostaks, tuleks remondiks suuri kulutusi teha. Kuigi auto jääkväärtus on tühine, alla 170 euro, kataks selle masina praegune turuväärtus uue auto liisimiseks vajaliku sissemaksu osa, kui aga praeguse sõiduki tagastamisega liisingufirmale venitataks, poleks see edaspidi enam võimalik.

PÜG majandusdirektori hinnangul on Põltsamaa linnavolikogu uue auto liisimiseks teatud mõttes oma nõusoleku andnud, sest eelarve on ju vastu võetud. Hannes Sarap lausus, et koolil tuleb sageli sõidutada nelja-viit õpilast ja lisaks üht-kaht õpetajat. Kui selleks väikebuss tellida, läheb see mitu korda kallimaks kui oma kooli autoga sõitmine.

Peugeot 5008, mida kool liisida tahab, on seitsmekohaline ja selle istmed on võimalik kokku panna, kui on tarvis kaupa vedada. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus