Põltsamaa tulud laekuvad rahuldavalt

Seitsme kuuga on Põltsamaa linnale laekunud 49,7 miljonit krooni ehk 51,1 protsenti tuludest, teatas Põltsamaa linna volikogus linnavalitsuse pearaamatupidaja Sille Epro.

Tulude eelarve mahuks on Põltsamaa linnas käesolevaks aastaks kavandatud 97,2 miljonit krooni. Proportsionaalselt peaks seitsme kuuga olema tuludest laekunud 58,3 protsenti. Maksutulu on eelarvesse planeeritud 30,7 miljoni krooni ulatuses ning maksutulu on laekunud 18 miljonit krooni. See tähendab, et maksutulu on plaanitud tuludest laekunud 58,5 protsenti. Kui füüsilise isiku tulumaksu plaaniti koguda 30,1 miljoni krooni ulatuses, siis seitsme kuuga oli seda laekunud 17,6 miljoni krooni ulatuses ehk 58,3 protsendi ulatuses plaanitud summast. Maamaksu on plaanitud koguda 595 000 krooni ning maamaksu on laekunud 397 900 krooni. See tähendab, et seitsme kuuga on maamaksu Põltsamaa linnas laekunud 66,9 protsenti plaanitust.

Sille Epro sõnul ei saa jooksva tulude laekumise põhjal üldise maksutulu laekumise kohta veel tõsiseid järeldusi teha, sest maksutulud ei laeku kuude lõikes proportsionaalselt.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus