Põltsamaa tervisepäeval läks matkarajale ligi sada spordihuvilist

Valida oli kahe liikumisvõimaluse vahel: tervisekäimine ja jalgrattamatk. Viimane oli tunduvalt populaarsem, sellel osales kaks kolmandikku huvilistest.

Jalgrattateekonna pikkuseks oli 24 kilomeetrit ning see kulges marsruudil Põltsamaa-Kamari-Külmoja-Võisiku-Esku-Põltsamaa. Tervisekäijad pidid kõndima kümme kilomeetrit, liikudes Põltsamaa kesklinnast Kamari järveni ja sealt tagasi Põltsamaale.

Kõige vanem osaleja, kes käimisretke ette võttis, oli 79-aastane. Pensionieas naisi osales aga rohkemgi ning nad pidasid väga vapralt vastu. Kõige nooremad osalejad siirdusid samuti käimisrajale. Mõnigi neist oli veel nii väike, et läbis raja vankris või kärus. Noorim, kes matkale kaasa võetud, oli kümnekuune.

Üle kahekümne kilomeetri pikkuse rattamatka tegid läbi ka pisikesed, alles algkoolis käivad lapsed ning jõudsid pärast veel mängida ja võistlustel osaleda.

Aktiivselt kasutati võimalust oma vererõhku mõõta, korraldajad isegi hoiatasid, et kui rõhk liiga kõrge, siis rajale ei lasta. Matkarõõmud ei jäänud küll kellelgi nautimata, kuid oma tervise kohta saadi rohkem teada.

Ürituse peakorraldaja, spordiklubi MIX juhi Eva Valksaare sõnul oli tänavu osavõtjaid veidi vähem kui eelmisel aastal, tavaliselt on huvilisi olnud üle saja. Samas oli tänavu rohkem kohalikke inimesi. Mõnel aastal on näiteks Tamsalust tulnud osalema terve bussitäis rahvast.

Eelmistel aastatel on üritus kuulunud üle-Eestilisse liikumissarja “käime koos”, kuid tänavu jäädi sealsest kalendrist välja, tõenäoliselt just seetõttu osalesid tänavu peamiselt kohalikud inimesed.

Valksaare sõnul oli meeldiv, et pühapäevasel päeval tuli välja tavalisest rohkem täiskasvanuid, samuti oli arvukalt peresid. Kõige suurem pere oli 8-liikeline perekond Asu. Meeldiv oli ka, et ilm oli ilus. Kahju oli Valksaare sõnul vaid sellest, et kuigi Põltsamaal harrastatakse kepikõndi üsna aktiivselt, pühapäeval ühetegi kepikõndijat rajale ei läinud.

Lisaks matkadele sai osaleda mitmetes osavusmängudes, näiteks “pulgamängus” ning visata täpsuse peale korvpalli rõngasse.

Tervisepäev on saanud Põltsamaal sedavõrd populaarseks, et paljud ettevõtjad seda toetavad, pannes välja auhindu. Nii jagus auhinnarõõmu pea kõigile: nii suutele peredele, suurima võistkonna välja pannud klassile, osavusmängude parimatele kui kõigile osalejatele loosiauhindadena.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus