Põltsamaa Tervis sai uue röntgeniaparaadi

Sihtasutuses Põltsamaa Tervis alustati hiljuti röntgeniülesvõtete tegemist uue aparaadiga, sest senine ei vastanud enam kehtivatele nõuetele.

Kaks pakkumist

„Uue röntgeniaparaadi ostmiseks välja kuulutatud riigihankele esitasid pakkumise kaks firmat – Siemens ja Semetroni Läti filiaal. Parimaks tunnistati SIA Semertron pakkumine,” rääkis Põltsamaa haiglas üheksakümnendate aastate algusest radioloogina ametis olnud Heinrich Lindmäe.

“See on kolmas aparaat, millega ma töötan,”  ütles doktor Lindmäe, kelle sõnul on röntgeniparaadi olulisem osa valmistatud Jaapani firmas Toshiba. Tehnik Marika Joorits kiitis kerget üles-alla liigutatavat ja patsiendisõbralikku röntgenilauda.

Sihtasutuses Põltsamaa Tervis tehakse röntgeniülesvõtteid nii perearsti kui ka eriarsti patsientidele, samuti haigetele, keda toob kohale kiirabibrigaad.

„Lisaks Põltsamaa linna ja valla elanikele käib röntgenis ka Pajusi, Aidu, Kõo, Imavere ja Kolga-Jaani elanikke,” ütles doktor Lindmäe.

Röntgenipildid salvestatakse fosforplaadile, mis saadetakse edasi Tartu Ülikooli Kliinikumis asuvasse röntgenipiltide “panka“, kus arstid nendega vajadusel tutvuda saavad.  

Linn toetas

“Väga inimlik, et Põltsamaa linnavolikogu otsustas eraldada linnaeelarvest raha nüüdisaegse röntgeniparaadi ostmiseks. See on oluline ka linna ettevõtluse seisukohalt, sest röntgenis peavad ennast kontrollida laskma ka need inimesed, kes töötavad asutustes ja ettevõtetes, kus tuleb kokku puutuda toiduainetega,” ütles Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots.

“Meie raviasutus saab Põltsamaa linnalt eelarveaastas 100 krooni iga linna elaniku kohta,”   ütles SA Põltsamaa Tervis juhataja Merle Mölder. 

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus