Põltsamaa spordilegend Villu Ojassalu sai nimelise pingi

Laupäeval avati Jõgevamaa kodukandiühenduse ning riigikogu liikme Aivar Koka koostöös Põltsamaal spordihoone ees nimeline pink tänaseni heas vormis olevale spordiveteranile ja spordiorganisaatorile Villu Ojassalule.


Kodukandiühendus on tänavu paigaldanud Jõgevamaale kolm nimelist pinki. Kõik kolm on pühendatud tublidele inimestele, kes on panustanud maakonna tuntusse ja piirkonna arengusse. “Kõige raskemini valmiski Villu Ojassalu nimeline  pink. Raske oli leida lahendust, mis iseloomustaks Villut ja tema tegemisi. Valmis viis eskiislahendust, millest sai siis valitud pink, mis laupäeval Põltsamaa Felixhalli ees avati. Tegemist on paaris pingiga ja vahele jääb kabelaud,” rääkis ühenduse juhatuse esimees Liia Lust.

“Nüüd saab Villu Ojassalu pingil ka ühte oma lemmikmängu kabet mängida,” ütles riigikogu liige Aivar Kokk. “Tunnen Villu Ojassalut juba ammu, ta on väga väärikas mees, spordilegend, kes igale spordisõbrale eeskujuks. Kui koos kodukandiühendusega arutasime, kellele Põltsamaale pink paigaldada, olid kõik kahe käega Villu Ojassalu poolt,” märkis Kokk.

Sarnaselt teiste nimeliste pinkidega on ka Ojassalule paigaldatud pingi meisterdanud Tartumaa ettevõtja Martti Kalamees.

“Villu Ojassalu on eluaegne spordimees, kes vaatamata oma vanusele on aktiivne kaasarääkija ka teistes küsimustes peale spordi. Villu on õla alla pannud oma koduküla Võisiku tegemistele. Ta ei saa olla passiivne kõrvaltvaataja, ütleb alati sõna sekka ja lööb kaasa piirkonna tegemistes, kuid kõige tähtsam on talle ikka sport ja sellega seonduv,” ütles Jõgevamaa kodukandiühenduse esimees Liia Lust.

“Pingi paigaldamine tuli mulle tõelise üllatusena. Olen liigutatud ja idee autoritele väga tänulik. Pikemalt siiski aega rääkida pole, sest kohe algavad Põltsamaa jõe mängudel petanki võistlused.ˮ

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus