Põltsamaa saun on külastajatele taas avatud

Kevadel koroonakriisi tõttu pikalt suletud olnud Põltsamaa saun-ujula on hetkel külastajatele jälle avatud oma tavapärastel suvistel lahtiolekuaegadel reedel ja laupäeval.


Juba mõnda aega on räägitud plaanidest ehitada Põltsamaale uus ujula, ent plaanidest ja juttudest pole kaugemale paraku jõutud. Nii võib juhtuda, et uuest ujulast jäädaksegi rääkima ja unistama ning grandioossed plaanid takerduvad ühel hetkel ikkagi rahapuuduse taha, nagu tihti on ka juhtunud.
Praegune Põltsamaa saun-ujula on ehitatud nõukogude ajal algselt tuletõrje veevõtukohana ning on aja jooksul kahtlemata amortiseerunud. Väljastpoolt vaadates, eriti fassaadi järgi hinnates, jätab hoone praegu igatahes üsnagi trööstitu mulje. Samas on nii saun kui ka ujula põltsamaalaste poolt aktiivselt kasutuses ning rahvas on praegu teenusega igati rahul.
Suuri investeeringuid ega remonditöid hetkel saun-ujulaga seoses plaanis ette võtta pole, nentis Põltsamaa saun-ujulat haldava SA Põltsamaa Sport juhataja Margus Metsma.
„Ametlikku seisukohta, mis saun-ujulast tulevikus saada võiks, pole hetkel veel võetud. Praegu on oluline, et Põltsamaal oleks võimaldatud ujumise algõpetuse andmine kooliõpilastele ja see on kirjas ka valla arengukavas – et rahvas ei peaks sõitma Kuremaale ujulasse. Hetkel näiteks Puurmani mõisakooli õpilased käivad Kuremaal ujumas, kuna see on nendele lähemal,“ selgitas Metsma.
Et teist avalikku sauna hetkel Põltsamaal pole, siis on saun-ujula tegevuse jätkumine Põltsamaal kohalikele väga vajalik.
„Sauna kohta võib öelda, et praegu see veel toimib. Nii kaua, kui suudame terviseameti poolt (avalikele saunadele ja ujulatele – toim) kehtestatud nõudeid täita ja vald meid toetab, nii kaua saame sauna ka tegevuses hoida,“ täheldas Margus Metsma.
Ta lisas, et mõistagi pole saun-ujula ehitis enam kaugeltki ideaalses seisukorras. Kevadisel suletud oleku perioodil sai tehtud väiksemaid remonditöid, kuid suuremaid investeeringuid vald ette ei võtnud. Probleem on ka ujulaga.
„Ujulas on tekkinud salapärane veekadu – kuhu vesi basseinist kaob, seda ma öelda ei oska. Sauna keris sai vahetatud alles mõni aasta tagasi ja see peaks veel mõnda aega vastu pidama,“ nentis Margus Metsma.
Tema sõnul eraldab Põltsamaa vald sihtasutusele Põltsamaa Sport saun-ujula ülalpidamiskulude katmiseks umbes 9000 eurot aastas. Suureks abiks ujula kulude katmisel on ka hoone teised allrentnikud.
„Vald, eelnevalt ka Põltsamaa linnavalitsus, on meid alati toetanud, et võimaldada elanikel saun-ujula teenust ikka edasi kasutada. Paljud ettevõtted broneerivad ujulas kasutusaega, et oma töötajate tervise eest hea seista,“ lausus Margus Metsma.
Loodetavasti ei teki sügise poole uuesti olukorda, kus koroonaviiruse tõttu tuleb saun-ujula külastajatele jälle pikaks ajaks sulgeda. Seni saavad saunalised paljukiidetud leili nautida.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus