Põltsamaa sai riigilt märkimisväärse summa teedehooldusraha

Põltsamaal kavatsetakse tänavu suvel teha remonditöid Tallinna ja Viljandi maanteel, mille tarvis eraldas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium 352 198 eurot riigi raha.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eraldatud teedehooldusraha suurim riiklik investeering, mis on Eesti taasiseseisvumisperioodil sellesse linna tulnud.

“Tallinna ja Viljandi maantee on transiiditänavad, mida mööda pidevalt sõidavad veoautod ja kus liiklus on piisavalt tihe. Seepärast on nende tänavate kordategemine väga vajalik,” kinnitas ta. “Kui linnavolikogult vajalik luba saadud, kuulutame välja riigihanke remontija leidmiseks. Parimaks tunnistatud pakkumisest oleneb seegi, millised tänavalõigud õnnestub remontida ning kui suureks kujuneb omavalitsuse omaosalus projektis,” lisas ta.

Aiaots arvas, et kui kõik laabub plaanipäraselt võib tänavate remontimisega alustada juulis.

“Põltsamaa linnavolikogu arengu- ja ettevõtluskomisjon tellis Tallinna maantee, Viljandi maantee ja Pajusi maantee kohta koormusanalüüsid, mis tõestasid,  et nende tänavate ehituslik olukord on äärmiselt kehv. Kui midagi ette ei võeta, muutuvad need tänavad veelgi auklikumaks ja raskesti läbitavaks. Remont on hädavajalik,” nentis ka komisjoni esimees Andres Vään.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium eraldas tänavu erinevatele Eestimaa omavalitsustele 30 miljonit eurot teehooldusraha.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus