Põltsamaa poisid Kooliliiga kolmandad

 Kahepäevase finaalturniiri jooksul pidasid kõigi maakondade ning Tallinna, Tartu, Narva ja Pärnu parimad poiste ja tütarlaste koolivõistkonnad ? kokku oli neid 40 ? kaheksal väljakul 120 mängu. Mänge peeti Viljandi spordihoones ning Jakobsoni-nimelise, Paalalinna ja Maagümnaasiumi palliväljakutel.

Esimesel võistluspäeval mängiti neljas grupis nii tüdrukute kui poiste võistluste alagrupimängud, pühapäeval peeti põnevad kohamängud. Tüdrukute arvestuses võttis hinnatava võidu Järvakandi Gümnaasium, teise koha saavutas Leisi Keskkool ja kolmanda Otepää Gümnaasium.

            Poiste arvestuses jagunesid esikolmiku kohad samade koolide vahel, kelle vahel mullugi. Ainult et kui avahooajal võidutses finaalturniiril Põltsamaa Ühisgümnaasium Kadrina ja Rannu võistkondade ees, siis sel aastal oli teistest parem Rannu Keskkool, edestades Kadrina Keskkooli ja kolmandale kohale platseerunud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi. Põltsamaa võistkonnas mängisid Toivo Uusna juhendamisel Taavi Toom, Taavi Emajõe, Mikk Pedosk, Raido Kivikangur, Tanel Luik, Markel Luik, Jakob Goro?ko, Kristen Priilinn ja Henri Kukke.

            Ka tüdrukute turniiril esindas Jõgevamaad Põltsamaa Ühisgümnaasiumi võistkond. Neilgi läks päris hästi: nad said viienda koha.

            Nii poiste kui ka tüdrukute esikolmiku võistkondi autasustati karikate, medalite, diplomite ja magusate auhindadega sarja teiselt põhisponsorilt Kalevilt. Lisaks Hansapangale ja ASile Kalev toetavad või on toetanud Eesti ühte suuremat koolispordivõistlust Eesti Olümpiakomitee, Rootsi Suursaatkond Eestis, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Nokia Eesti, Teadus- ja Haridusministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital ja Tervisearengu Instituut.

            Lõpetuseks väike tagasivaade Kooliliiga Jõgevamaa etapile, mille tüdrukute turniir toimus 10. veebruaril Mustvees ja poiste turniir 14. veebruaril Põltsamaal. Tütarlaste võistlustel osales kuus võistkonda. Ülekaaluka võidu, kaotamata vastastele geimigi, sai Põltsamaa Ühisgümnaasium. Treener Elvi Korjuse juhendamisel mängisid võistkonnas Sille Talumets, Merilin Susi, Kristi Pedanik, Sigrid Saar, Mari-Liis Meikop, Elerin Keerus ja Liina Valksaar. Teise kohaga lõpetas turniiri Mustvee Vene Gümnaasium ja kolmanda koha sai Jõgeva Gümnaasium. Järgnesid Vaimastvere, Lustivere ja Torma võistkond.

            Seitsme võistkonna osavõtul toimunud poiste turniir toimus kahes alagrupis. Finaalvõistlusel, kuhu pääsesid alagruppide kaks paremat, oli teist aastat järjest võidukas Põltsamaa Ühisgümnaasium. Teise koha saavutas Vaimastvere ja kolmanda koha Tabivere võistkond. Järgnesid Adavere, Lustivere, Mustvee ning Torma poisid.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus