Põltsamaa päevakeskusse oodatakse huvilisi

 

29. veebruaril Põltsamaal Lossi tänaval avatud päevakeskuses oodatakse kõiki heatahtlikke huvilisi vastvalminud hoonega tutvust tegema.

Põltsamaa linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kaire Bubnise sõnul on Põltsamaa päevakeskus käesoleval nädalal lahti olnud hommikul üheteistkümnest kuni päeval kella kolmeni. Esmaspäeval kohtus keskuse külastajatega Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots, teisipäeval aga sotsiaalosakonna juhataja. 

Koolitus keskendus tervetele eluviisidele

Bubnis oli küll eelnevalt teada andnud, et räägib inimestele üksikasjalikumalt sotsiaalhoolekandest, kuid välja kujunes nii, et temast sai siiski värskelt avatud päevakeskuse tutvustaja. Ta andiski huvilistele ülevaate, millised ruumid selles hoones paiknevad ja milliseid teenuseid on seal kavas pakkuma hakata.

Teisipäeval peeti päevakeskuses ka esimene koolitus. Kas huvist uue maja või koolituse teema vastu oli päevakeskuse õpperuum kuulajatest tulvil. Kolmapäeval kohtus päevakeskuse külastajatega füsioterapeut Eda Puide, kelle jututeemaks oli tervis.

Kaire Bubnise sõnul on Eda Puide ise sportlike ja tervislike eluviiside harrastaja ning küllap ta nendel teemadel ka inimestele nõuandeid jagas. Kolmapäeva õhtul külastasid päevakeskust IRL esindajad.

Naistepäeval tulevad keskuse naiskülastajaid õnnitlema Põltsamaa Ühisgümnaasiumi viienda klassi “mehed” muusikaõpetaja Meeli Nõmme juhendamisel. 

Keskus õpib iga päev

Sotsiaalosakonna juhataja ütles, et tal on andmeid, nagu läheks naistepäeva puhul keskusse tervitusi edasi andma ka Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots. Reedeks on päevakeskusse kavandatud ettekanne Põltsamaa Muuseumi juhatajalt Rutt Tänavalt, see kannab pealkirja “Kaheksateistkümnenda sajandi arsti õpetused”.

Järgmise nädala tegevuskava ei ole veel kindlaks määratud. Põltsamaa päevakeskuse uksed on ka edaspidi huvilistele avatud kõigil tööpäevadel, välja arvatud laupäev ja pühapäev.

“Ei ole meil olnud võimalust varem kellelgi üheski päevakeskuses tegutseda ja seetõttu tuleb meil seda alles õppida ning selleks võimalusi otsida,” sõnas Kaire Bubnis. Siiani veel konkreetset päevakeskusega tegelevat inimest tööl  ei ole, vaid töö on ära jagatud väikese seltskonna inimeste vahel, kuhu kuuluvad Kaire Bubnis, Sihtasutuse Põltsamaa Tervis juhatuse esimees Merle Mölder ja Põltsamaa linnavalitsuse sotsiaaltöö spetsialist Kaia Sarap. Samuti abistavad inimesi  päevakeskusega tutvumisel samas kõrval asuva Põltsamaa Tervisekeskuse töötajad. 

Suur huvi sauna vastu

Põltsamaalastele on teada, et väga elavat huvi tuntakse päevakeskuses asuva sauna vastu. Kaire Bubnise sõnul ei ole saun veel regulaarselt tööle hakanud, ent need inimesed, kes päevakeskust korda aitasid seada, said esimestena sellegi ära proovida.

Saunas on veel üht-teist tarvis ära teha: kerisepiire paika panna, käetoed seintele kinnitada. Sotsiaalosakonna juhataja nentis, et tuleb mõelda, kuidas saunateenust edaspidi pakkuma hakatakse, seda nii ajalises kui ka rahalises mõttes. Bubnise sõnul ei ole saun kindlasti selline koht, mille eest kõrget hinda peaks küsima, kuid samas ei saa saunateenust ka tasuta pakkuma hakata.

“Ka vesiravivannid vajavad veel seadistamist, enne kui neid kasutusele saab võtta. Praegu aga pakume igal tööpäeval algusega kell 11.00 huvilistele võimalust saada osa päevakeskuse temaatilistest ettevõtmistest,” rääkis Kaire Bubnis.

Põltsamaa päevakeskus

*Projekteeris Tartu firma RE Projekt

*Ehitas Jaagor Grupp

*Hoone renoveerimiseks ja juurdeehitiseks kulus 8 844 033 Eesti krooni

*Põltsamaa linnal tuli tasuda 1 977 675 Eesti krooni   

*Ülejäänud raha saadi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt KOIT-kava kaudu

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus