Põltsamaa päevakeskuses avati mängunurk

Neljapäeval avati Põltsamaa päevakeskuses laste mängunurk, mille teokssaamist toetas Põltsamaa Lions-klubi.

Päevakeskuse perenaise Anne Kurvitsa sõnul sai lastenurga avamine teoks tänu kohalikule lõviklubile, kes ideed kohe toetasid. Päevakeskuse perenaine lausus, et just mängunurga avamise päeval kasutasid seda esimesed väikesed kliendid. 

Enam pole ootamine igav

Anne Kurvits rääkis, et mängunurga mõtte algatas tegelikult Põltsamaa linnavalitsuse lastekaitsetöötaja Jane Ott, kes palus päevakeskuse perenaisel välja valida esemed, mida ta laste mängunurka saada tahaks. Janele tulidki appi Põltsamaa lionsklubilased.

Anne Kurvitsa sõnul käivad lapsed nende majas füsioterapeudi protseduuridel  ja neil on igav seal oodata. Nüüd aitabki lastel igavust peletada väike mängunurk. See on  muide teisaldatav ja selle saab paigutada just sellesse päevakeskuse ruumi, kuhu parajasti tarvis.

Kohe pärast mängunurga paika saamist neljapäeval olid esimesed väikesed kliendid, vend ja õde, seal mängimas.  Põltsamaa Lions-klubi president Leo Porkanen lausus, et esialgu oli neil plaanis toetada paljulapselistele peredele jõulupakkide ostmist, kuid siis saadi teada mängunurga vajalikkusest. Leo Porkaneni sõnul on kommipakk ainult ühekordne kingitus lapsele, aga mängunurk jääb päevakeskusse paika ja kasutada paljudele ja pikaks ajaks. Lionsklubilased polnud küll need, kes oleksid osanud lastele vajalikke asju valida, kuid nemad võtsid enda kanda arve maksmise.

Leo Porkanen ütles, et kui mõnel pool maailmas tuleb lõviklubilastel aidata osta õppevahendeid, et lapsed lugema ja kirjutama õpiksid, siis Eestis õnneks seda tegema ei pea, vaid siin saab rahaliselt õla alla panna sootuks teistsugustele ettevõtmistele. 

Töö keskuses järjest mitmekesisem

Põltsamaa linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kaire Bubnise sõnul tegutseb keskuses juba pikemat aega  käsitööring, male- ja  kabering ja veel muudki huviringid. Nüüd toimib majas edukalt käsitööring Marje Aigro käe all, samuti võimlemisring, mida juhendab Anu Merivee. Ka füsioterapeut Eda Puide  tegutseb päris päevakeskuse avamisest alates.

Koostöös Puuetega Inimeste Kojaga on päevakeskuses korraldatud üritusi vaegkuuljatele, jõulupidu puuetega lastele jne. Päevakeskuses on koos käinud mitmed rehabilitatsiooniteenust osutavad meeskonnad. Keskuse ruume saab üürida ja seda võimalust kasutatakse pea iga nädal.

Väga populaarne on siinne saun. Pole ka ime, sest senine ainuke linna üldkasutatav saun asub teises linna servas, kuhu paljudel liiga kauge minna oli.

Edukalt töötab ka pesumaja. Täna-homme külastavad päevakeskust SOS lasteküla elanikud. Päevakeskuse teisel korrusel asuvad n-ö kriisiabiruumid, mille kohta mitmed neid uudistamas käinud  on öelnud, et need pakuvad tõsist konkurentsi Põltsamaa külalistemajadele.

Väga vajaliku uuendusena saab siin nüüd kasutada  kahte arvutit.  Juba kaks nädalat on see võimalus siin eakate tarvis olemas. Arvutiõpetust saavad eakad siin esmaspäeviti ja teisipäeviti.

Põltsamaa päevakeskuse perenaise Anne Kurvitsa kinnitusel on selles osas juba esimesi edusamme märgata.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus