Põltsamaa päästjad murdsid Viljandi võitudeseeria

Laupäeval toimus Viljandis Lõuna Päästekeskuse kutsemeisterlikkuse võistlus, kus osalesid Valga-, Võru-, Tartu-, Põlva-, Viljandi- ja Jõgevamaa päästekomandod kümne meeskonnaga. Üldvõit kuulus Põltsamaa päästekomandole. Lisaks meeskonnavanem Urmas Ojalale kuulusid võidukasse koosseisu veel päästjad Ardo Koller, Alar Mölter ja Erik Vadi.


Urmas Ojala sõnul võisteldi kolmel alal. Põhialadeks oli liiklusavarii lahendamine ja hargnemine kahekorruselise hoone tulekahjule, kus mõlemal korrusel oli üks päästmist vajav kannatanu. Kolmandaks alaks oli vigursõit, aga selle võistlusala osakaal oli poole väiksem kui kahel põhialal.

Põltsamaa meeskond suutis võita mõlemad põhialad: nii liiklusavarii lahendamise kui ka hargnemise. Viljandi tuli mõlemal alal teiseks. Vigursõidu võitis Viljandi meeskond, Põltsamaa meeskond jäi kolmandaks. Üldarvestuses teenis aga Põltsamaa meeskond 24 punkti, edestades Viljandi meeskonda ühe punktiga. Kolmandaks jäi Põlva. Jõgeva päästekomando saavutas avarii lahendamisel kolmanda koha, kuid üldarvestuses esikolmikusse ei mahtunud.

Autasustamistseremoonial tuli kohtunikel ja korraldajatel tõdeda, et vähemalt viimasel viiel aastal võidutsenud Viljandi ülemvõim sai lõpuks murtud. 

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus