Põltsamaa päästekomando mehed rajasid Eskusse liuvälja

Põltsamaa piirkonnas pakkus kohalik päästekomando Põltsamaa valla koolidele välja võimaluse liuvälja tegemiseks ja Eskus on liuväli nüüdseks ka valmis.

Põltsamaa päästekomando meeskonnavanema Urmas Ojala sõnul tegi sellise ettepaneku piirkonna koolidele Põltsamaa päästekomando pealik Peeter Randoja. Komandosse omakorda saabus niisugune soovitus Päästeameti Lõuna päästekeskusest. Varasematel aastatel on Põltsamaa päästjad omal algatusel koolidele taolise võimaluse välja pakkunud.

Urmas Ojala sõnul on Põltsamaa ühisgümnaasium ja Adavere põhikool suutnud oma jõududega liuvälja rajada. Adavere on Ojala sõnul teada-tuntud uisutamise kants eesotsas uisutamistreeneri ja rajameistri Väino Treimaniga. Lustivere Põhikooli ja Esku-Kamari kooli direktori Kaire Kampuse sõnul ei ole Lustivere kooli juures kahjuks liuvälja tegemiseks sobivat kohta. Mänguväljakul on kunstmurukate, mille jää võib ära rikkuda.

Eskus alustati liuvälja rajamist 20. jaanuaril. Päästjatel tuli hoolega jälgida liuvälja tegemiseks sobivaid ilmaolusid, sest soojas ruumis seisvate autode paakides on vesi nii soe, et see hakkab väikeste külmakraadide juures jääd sulatama. Seetõttu valiti hommikune aeg, et miinuskraade oleks rohkem.

Põltsamaa päästekomando mehed käisid kolmel-neljal korral Eskus liuvälja kastmas. Juba pärast esimest kastmist, kui jää kvaliteet veel päris hea ei olnud, kasutasid lapsed uisutamisvõimalust usinasti.

Pisisaare algkooli direktor Kaare Põder lausus, et Pisisaarele on Adavere liuväli nii lähedal, et sinna eraldi liuvälja teha ei ole põhjust. Vägaris pole olemas niisugust inimest, kes liuvälja tegemise ette võtaks. Aidu järv võiks tõsiste külmkraadide korral olla sobiv paik uisutamiseks, aga koolijuhi sõnul tema niisugust vastutust enda peale ei võta, et lastel järve peale uisutama lubaks minna.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus