Põltsamaa ootab line-tantsijaid

Kõik line-tantsu huvilised on oodatud 12. jaanuaril Põltsamaa kultuurikeskusse, kus peetakse üleriigiline tantsupäev “Head uut tantsuaastat!”.

Põltsamaal on kavas tantsida järjest kuus tundi, tantsud on nii algajatele, keskastmele kui ka edasijõudnutele. Samuti õpitakse mõned uued tantsud, millest ühe õpetab selgeks pärnakas Kaie Seger, kes 1997. aastast selle tantsu pisikut eestlaste hulgas levitama hakkas.

Põltsamaal on line-tantsuga tegeldud juba kümme aastat. Sellele tantsustiilile on truuks jäänud väike seltskond, kes hobi korras kaks korda nädalas kokku saab, et pärast tööpäeva tantsides lõõgastuda. Tantsimine on hea võimalus end liigutada, see annab mõnusa füüsilise koormuse ja hea enesetunde, arendab koordinatsiooni ja  rütmitunnet.

Line- tantsu tantsitakse mitmel pool, kahjuks on aga  Eestis selle tantsu juurde jõudnud ja jäänud peamiselt naised, mehi on nende hulgas vaid kümmekond. See tantsuliik ei eelda partneri olemasolu ega eelnevat tantsuoskust, tantsimiseks ei pea olema spetsiaalset riietust, siin ei ole vanuse- ega kaalupiirangut! Küll aga nõuab tantsutundides käimine järjepidevust. Line-tants ei ole enam ainult kantri stiilis tantsimine, tänapäeval keerutatakse jalga väga erinevates stiilides muusika järgi, mitmed tantsud on seatud uutele hittidele. Üksi saab tantsida nii valssi, rumbat kui ka tangot.

On saanud traditsiooniks korraldada tantsupäevi ja –maratone,  peetakse sünnipäevi ja igal suvel toimub Pärnumaal ka suur festival. Line-tantsijad esinevad meeleldi ja koosviibimistel  õpetatakse teistelegi lihtsamaid tantse. Viis aastat tagasigi tulid line-tantsijad igast Eestimaa nurgast Põltsamaa tantsupäevale.

Soovitan rõõmsa meele tagamiseks uuel aastal tantsupisikusse nakatuda.

i

ANNIKA KALLASMAA, Põltsamaa line-tantsijate juhendaja

blog comments powered by Disqus