Põltsamaa noored muusikud rahvusvahelistel konkurssidel

     

Möödunud nädalalõpul Riias peetud rahvusvaheliselt flöödikonkursilt tõi Eestisse oma vanusegrupis esikoha Põltsamaa muusikakooli õpilane Heili Rosin. Hästi läks ka tema kooliõel Kaisa Penijäinenil, kes võistles kõige nooremas vanusegrupis.

Möödunud nädalalõpul Riias peetud rahvusvaheliselt flöödikonkursilt tõi Eestisse oma vanusegrupis esikoha Põltsamaa muusikakooli õpilane Heili Rosin. Hästi läks ka tema kooliõel Kaisa Penijäinenil, kes võistles kõige nooremas vanusegrupis. 

Tänavu mängisid Põltsamaa muusikakooli õpilased kahel rahvusvahelisel konkursil. Enne flöödikonkurssi Riias, kus osalesid õpetaja Maria Krjukova õpilased Kaisa Penijäinen ja Heili Rosin, peeti 5. aprillil Tallinnas rahvusvaheline noorte trompetisolistide konkurss “Trompetitalendid 2008“, kus osalejaid oli samuti mitmetest riikidest. Sellest võttis osa ka Põltsamaa muusikakooli III klassi õpilane Mattias Haamer, kelle erialaõpetaja on Eino Georg. Auhinnalisele kohale Mattias seekord ei tulnud, küll aga nimetati teda tublimate seas. Möödunud aastal tõi ta samalt konkursilt ära kolmanda koha.  

Hea stiimul

“Sellised rahvusvahelised konkursid on musikaalsetele ja töökatele õpilastele hea stiimul, saamaks aimu ka sellest, mida võib endast kujutada professionaalse muusiku tee,” ütles muusikakooli direktor Anne Kaus. Samas tunnistas ta, et seesugused konkursid on koolile suhteliselt kulukad. Kui kõrgele osavõtutasule lisada veel sõidu- ja majutuskulud, tuleb kokku päris kopsakas summa. Ent osavõturõõm ja saadud kogemused tasuvad ennast kindlasti ära. Tänavu pani õnneks festivalile õla alla Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp, kes kooli esitatud taotluse  rahastada otsustas. See oli lisaks kooli oma eelarves selle tarvis eraldatud summale tubli tugi.

Kui noorte trompetisolistide rahvusvahelistel konkurssidel on osaletud juba mitmel viimasel aastal, siis Riias flöödikonkursil käis õpetaja Maria Krjukova oma õpilastega tänavu teist aastat. Tema sõnul võtavad  flöödikonkursid aina mastaape juurde. Osavõtjate poolest oli tänavune konkurss eelmise aastaga võrreldes tunduvalt arvukam. Noori muusikuid oli võistlema tulnud Eestist, Lätist ja Leedust. Eestimaad esindasid lisaks Põltsamaa muusikakoolile ka Tallinna muusikakeskkool ja Nõmme muusikakool. Kõige nooremas vanusegrupis, kus võistles ka Kaisa Penijäinen, oli võistlemas koguni 24 mängijat ning ühena tublimatest märgiti ka Kaisat. Heili aga, kes möödunud aastal saavutas oma vanusegrupis kolmanda koha, jättis tänavu kõik teised seljataha.  

Konkursside ja kontsertide hooaeg möödas

Kui arvestada ülehomme Raplas peetavat noorte löökpillimängijate üle-eestilist konkurssi, kus Põltsamaa muusikakooli esindab Kevin Alp, siis võidakse sellega tänavused konkursid lõppenuks lugeda. Kevin, kes varem on muusikakoolis lõpetanud klaveriõpingud ja alustanud löökpillimängu õppimisega uut eriala, võistleb löökpillimängijate konkursil seekord esimest korda.

“Sellega võime praeguse õppeaasta konkursside ja kontsertide hooajale tõepoolest joone alla tõmmata ja hakata valmistuma lõpueksamiteks ning õppeaasta lõpetamiseks,” märkis kooli direktor Anne Kaus. Eile, mil muusikakooli saalis anti kontsert lasteaia Mari mudilastele ning tutvustati neile erinevaid pille, lõppesid ka traditsioonilised igakevadised kevadkontserdid. Ringreisidel käidi nende kontsertidega tänavugi ümbruskonna koolides ja lasteaedades. Algust tehti selle kuu keskpaiku Esku koolis, seejärel anti kontsert Adavere kooli lastele. Järgnesid Pisisaare kool ja lasteaed Tõruke. Kooli saksofoniansambel käis aga esinemas Võisikul.  Kui siia lisada veel erialade viisi kontsertide andmised kooliseinte vahel lastevanematele, on viimased ajad, eriti aga aprillikuu, olnud tõeliselt esinemiste- ja sündmusterohke.

Kooli järjekordsel, 47. lennul on tänavu lõpupidu 23. mail ning lõpetamas on kümme noort. Sellega läheneb Põltsamaa muusikakooli lõpetanute arv juba kuuesajale. Kui viimasel ajal on kooli lõpetanuid olnud ikka kakskümmend ja enam, siis tänavu kevadel on lõputunnistuste taotlejaid suhteliselt  vähe. “Ehkki seekordne lend pole nii arvukas, on see eriline. Paljud on vahepeal vahetanud õpitavaid instrumente ja läinud ühelt erialalt teisele, nii et koolist väljalangemisi küll pole olnud,” kinnitas Anne Kaus. 

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus