Põltsamaa muusikakoolis on kitarrimäng populaarne

Põltsamaa muusikakooli direktori Anne Kausi sõnul oli Põltsamaa muusikakooli astuda soovivate laste arv tänavu mõnevõrra suurem, kui  see eelnevatel aastatel on olnud.  Väga suur on sel sügisel huvi kitarrimängu õppimise vastu. Kes kitarriõppijate hulka ei mahu, sellel läheb käiku tema teine pillieelistus.

Anne Kausi sõnul ootaksid nad, et  huvi ka teiste pillide vastu  suurem oleks, näiteks võiks rohkem olla trombooni- või klarnetimängijaid. Õnneks on Põltsamaa muusikakoolis  instrumentide valik piisavalt suur.

Septembri teisel nädalal alustab eelkool, kus on tavaliselt õppimas 30-40 last. Algaval õppeaastal asub Põltsamaa muusikakooli esimeses klassis õppima 20 last.

Põltsamaa muusikakool saab ka uue noore kitarriõpetaja, kelleks on praegu Viljandi kultuuriakadeemias õppiv Põltsamaa muusikakooli vilistlane Ainar Toit. Ta on olnud kitarristide suvekoolis abiõpetajaks.

Põltsamaa sobib noormehele töökohaks väga hästi, sest siin asub tema kodu. Anne Kausi kinnitusel on nad kooliaastaks igas mõttes valmis, uusi õppematerjalegi on juurde saadud. “Loodame, et meil läheb algaval õppeaastal kõik hästi,” lausus koolijuht.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus