Põltsamaa muusikakoolis alustas tööd kitarriosakond

Tegelikult alustati kitarriosakonna avamisega jaanuarikuu keskpaiku, kui vastuvõtt välja kuulutatud sai ja huvilisi oodati. Direktori Anne Kausi sõnul kogunes kitarrimängu õppida soovijaid üle ootuste palju ning paratamatult tuli teha mingi valik. Neljakümnest on jäänud lõplikult sõelale viisteist. Õpetajaid on nüüdseks kaks.

Lisaks jaanuaris tööd alustanud Otepää muusikakooli kitarriõpetajale Peep Petersonile, kes on ühtlasi üle-eestilise kitarriseltsi juhatuse liige, alustas sellest nädalast tegevust ka H. Elleri nimelise muusikakooli õpetaja Peeter Prints. Viimane õpetab lisaks klassikalisele kitarrile ka soolokitarri.

Eriti huvituvad kitarrimängust poisid ning kooli õpetajatepere rõõmuks on kodudest välja tulnud mitmeid toredaid noormehi, kes seni omal käel kitarri harjutanud ja nüüd otsustanud professionaalide käe all õpetust saada.

Õppetöö toimub kahes rühmas. Nooremate seas, kes enne pole muusikat õppinud, korraldati muusikalised katsed ning vastuvõetutest moodustati ettevalmistusklass, kellest eeloleval sügisel peaks saama kitarriosakonna esimene klass.
Vanemas rühmas on suur osa 14 – 18-aastased, kes varem muusikakoolis mingit pilli õppinud. Alustatud on nii individuaal- kui ka rühmatundidega.

Paljudel on isklikud kitarrid olemas, aga kitarriosakonna avamiseks on koolis ka kaks mullu Siiri Sisaski toodud kitarri, ühe kitarri aga kinkis koolile Norra puhkpilliorkestri dirigent.

Ajutiselt tegutseb kitarriosakond praegu kultuurikeskuses, aga juba mõne nädala pärast asutakse tööle muusikakoolis, kus selle tarvis juurde saadud ruume praegu remonditakse. Kahe kitarriõpetaja koosmängu on aga Põltsamaa kultuuri- ja haridusringkonna inimestel juba meeldiv võimalus nautida olnud.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus