Kui palju on Eestis linnu, kus tegutseb oma orkester? Ega neid kuigi palju ole, nüüd lisandub piskule veel üks – Põltsamaa oma.
Homsel vabariigi aastapäeva tähistaval Põltsamaa linnapea ja vallavanema vastuvõtul kultuurikeskuses astub esimest korda publiku ette ka Põltsamaa muusikakooli sümfoniettorkester. Sügavate muusikatraditsioonidega Põltsamaa linnas pole seesugust muusikakollektiivi veel olnud.
Esimese Eesti Vabariigi ajal võis ehk midagi niisugust küll olla. Uue orkestri dirigent Urmas Mägi on nimelt leidnud 1930. aasta noodikogu salongimuusikaga sümfoniettorkestrile, millest nad koos kaasdirigendi Hiie Taksiga oma orkestri jaoks üht-teist sobilikku välja valida on üritanud.
Sümfoniettorkestriks kutsuvad asjaosalised uut orkestrit selle koosseisu pärast. Orkestri kakskümmend viis mängijat moodustavad nii keel-, puhk- kui ka löökpillirühma. Seesugune koosseis eeldas, et orkestri eesotsas oleksid kahe eriala inimesed. Ja kes teised need saidki olla kui tuntud tegijad – Hiie Taks keel- ja Urmas Mägi puhkpilli alal.
Proovidega alustati jaanuaris pärast koolivaheaega. Mõte oli välja käidud küll juba aasta tagasi, ent aeg sai parasjagu küpseks just nüüd.
See on koolile paras väljakutse, tunnistas ka muusikakooli direktor Anne Kaus. Selletaolist orkestrit saab tema sõnul endale lubada üks suhteliselt suure õpilaste arvu ja väga erineva pilliõppega muusikakool. Aga väikelinna kohta ongi Põltsamaal ju suur kool. Linna kultuurielule on orkester tubli samm edasi. Jõudu ja edu!