Põltsamaa muusikakooli lõpetab kõigi aegade suurim lend

Kokku on sellel kevadel Põltsamaa muusikakoolis lõpetajaid 27, kellest seitse on Puurmani filiaalist. Neil seitsmel oli Puurmanis lõpuaktus ja kontsert eile. Teised kakskümmend esinesid lõpukontserdiga Põltsamaa muusikakooli saalis kolmapäeval, sest lõpetajate kontsert ja lõpupidu on juba aastaid olnud Põltsamaal erinevatel päevadel.

Esimest korda oma kooli lauluga

Neljakümne neljas lend lõpetas möödunud laupäeval ka Jõgeva muusikakoolis. Lõputunnistusi anti sedakorda kümnele noorele. Klaveri erialal lõpetasid Liisi Küüts, Egon Laanesoo, Liina Laumets, Kertu Paju, Marja-Liisa Roos ja Mirjam Sepp, akordioni erialal Anu Baranin, Kaio Kittus ja Anni Tammemägi ning viiuli erialal Virgi Einaste. Kiitusega lõpetasid tänavuse lennu Liisi Küüts ja Marja-Liisa Roos.

“Nad olid väga tegusad, aktiivsed ja eriliselt kokkuhoidvad,” iseloomustas sellekevadist lendu kooli direktori kohusetäitja Kersti Varrak. Kümnest viis käisid kooli väljastpoolt linna – Kertu ja Egon Palamuse, Anu Torma ning Liisi ja Anni Jõgeva vallast. Kahtlemata tuli neil ennast sageli rohkem kokku võtta ja aega oskuslikult jaotada kui enamikul teistel.

Õpetajate sõnul oli lõpetajate seltskond ühtekokku väga rõõmsameelne ja optimistlik ning selline meeleolu oli valdav ka lõpupäeval. Tänavune lõpuaktus oli eriline aga sellepoolest, et esimest korda kooli ajaloos oli võimalus lõpetajate auks laulda oma kooli laulu, mis just sellel kevadel loodud ilmselt edaspidi kõikidel lõpupäevadel kõlama hakkab.

Lauluisa pärja jaoks on vähe lilli

Põltsamaa muusikakooli lõpetajate kolmapäevase kontserdi eel tuli õpetajatel eksamipalu kuulata koguni kaheksa tundi. Publiku jaoks valiti välja need palad, mis kellelgi paremini õnnestusid ja esitajatele enestele rohkem meeltmööda olid ? kokku tunni jagu muusikat.

Ka täna lähevad lõpetajad südaööl parki, et laulda lauluisa Karl August Hermannile oma laule, pesta kujul pead ja asetada sellele siis lillepärg. Selline on kooli ammune traditsioon. Tõsi, lillede hankimine on tänavu raskem kui varasematel aastatel. Kombe kohaselt punutakse lauluisale enamasti pärg meelespeaõitest ja kullerkuppudest ning samasugused pärjad saavad pärjad pähe ka tütarlapsed. Loodus on sellel kevadel pisut vingerpussi mänginud ja õitsemiseajad edasi lükanud. Aga ega pärjad seekordki punumata ega kombed täitmata jää.

Kõige enam lõpetajaid on klaveri erialal. Neist Hanna Paal aga on kooli juba varem viiuli erialal lõpetanud (mõlemal alal kiitusega). Neiul on tulnud pealegi ennast jagada kolme paiga – kodu Pajusi, Tartu Miina Härma Gümnaasiumi ja muusikakooli vahel Põltsamaal. Klaveri erialal saavad täna kooli lõputunnistuse veel Krista Elmend, Kertu Kesküla, Piret Kuivits, Kaie Nõmmik, Maagrit Priilinn, Diana Senek, Sille Talumets, Marianne Toode, Kadi Uusküla, Piret Vainomäe ja Piret Valu. Katri Pettai, Tauri Prigo ja Maris Tooming lõpetasid Puurmani filiaali. Aliina Aabla, Tanel Reiman, Kristo Saar ja Katrin Sild on akordioni eriala lõpetajad, kellele lisaks Terje Kubja ja Maarja-Liisa Pettai Puurmani filiaalist. Keelpilliosakonnast on Sirli Ivanov kooli ajaloos esimene t?ello erialal lõputunnistuse saaja. Kristjan Katmann, Maiken Madisson ja Marita Nugis lõpetavad viiuli erialal. Saksofoni erialal lõpetanud Tanel Jürgens ja Rene Rebane on Puurmani filiaalist.

Praeguseks on kindlalt teada, et üks osa tänavusest lennust jätkab koolis sügisel uut ringi mõnel teisel erialal. Mitmed jäävad kooliga seotuks ka kasvõi sümfoniettorkestris mängimise ja noortekooris laulmise tõttu.

Nii Põltsamaa kui ka Jõgeva muusikakoolis ootavad juba õige pea ees katsed uutele õppuritele. Põltsamaal võetakse uusi õpilasi vastu 3. juunil, Jõgeva muusikakoolis aga juba 1. ja 2. juunil, millele eelnevad konsultatsioonid 30. ja 31. mail.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus