Põltsamaa muusikakool andis laupäeval suure juubelikontserdi

Laupäeval andis Põltsamaa kultuurikeskuses kontserdi muusikakooli õpilased, tegemist oli juubelikuu lõppkontserdiga, millele järgnes koolipere pidulik õhtu.

iii

Põltsamaa muusikakoolil täitus 50 aastat kooli avamisest tegelikult juba 15. septembril. Et lastel on suvega muusikapalad ununenud, otsustati kevadisel õppenõukogul juubelikuuna välja kuulutada november.

Muusikakooli direktor Anne Kaus nentis, et kooli ajalukku tagasi vaadates võib leida selliseidki asju, mida võib-olla alati märgatud ei ole.

“Lisaks sellele, et laste arv on suurenenud, on suurenenud ka nende noorte muusikute arv, kes koolis õppeaja algusest lõpuni käivad. Meil on koolis olnud väga suuri lendusid,” rääkis Kaus.  Kooli kõige väiksem lend oli 1962. aastal, mil koolis oli üksainus lõpetaja. Esimeseks lõpetajaks oli tuntud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia puhkpilli õppejõud professor Hannes Altrov, kes omandas klarneti eriala Voldemar Lemmiku juures. Altrov on täiendanud end ka Prantsusmaal. Kõige suurem lend oli 2005. aastal, kui lõpetas 27 õpilast.

50 aasta jooksul on koolis välja kirjutatud 599 lõputunnistust.

Järgmisel kevadel 600. lõputunnistus

“See on väga põnev arv, mis tähendab, et järgmisel kevadel saab keegi lõputunnistuse numbriga 600,” sõnas direktor. “Huvitav on vaadata, et alates 1983. aastast on leidunud ka mõned sellised noored inimesed, kes on tahtnud kaks korda muusikakooli lõpetada ja õppida ühele instrumendile lisaks mängima teistki. Alates 1983. aastast kuni 2007. aastani on selliseid inimesi kokku seitse. Loodan, et see tendents jätkub, sest ka praegu on koolis selliseid lapsi, kes on lõpetanud ühe pilli õppimise ja alustanud teisega.”

Ka Jõgeva Muusikakooli direktor Merike Katt (neiuna Orb) on lõpetanud 1978. aastal Põltsamaa muusikakooli klaveri erialal.

“Neid peresid, kus isa või ema on lõpetanud meie muusikakooli ja kust nüüd kõik lapsed meie koolis õpivad, on väga pikk nimekiri,” märkis Kaus.

Aktiivselt osalevad ka vilistlased

Põltsamaa muusikakool otsustas oma 50. juubeli tähistamiseks anda novembris kodulinnas ühtekokku neli kontserti.

Novembri keskel toimus kirikukontsert. Sellele järgnesid kaks kontserti, kus ühel esinesid nooremad, teisel vanemad õpilased ja ka õpetajad. Juubelikuu tipuks on laupäev, 28. november, kus kultuurikeskuses astuvad suurel kontserdil üles orkestrid ja vilistlaste koor. Vilistlaste koor on muusikakoolis tegutsenud juba mitmel aastal. Selle aja jooksul on ta üles astunud ka välisriigis.

“Meie vilistlasi ja nende juhendajat Reet Sesterit tuleb küll ainult kiita, sest nad on juba mitmel nädalavahetusel kõvasti proove teinud, et olla lõppkontserdil valmis üles astuma. See on koor, mis tegutses sel ajal, kui samad noored meie majas alles õppisid,” ütles direktor. Tema sõnul on lõppkontserdil oodata veel paljude teistegi vilistlaste esinemisi, kuid mitmed asjad jäävad saladuseks, et kontserdikülastajaile üllatust valmistada. Kultuurikeskuses toimuv kontsert ja aktus on avatud kõikidele soovijatele.

“Vilistlaste osavõtt meie kontserdist on väga aktiivne ja loodame, et meil tuleb väga tore kontserdipäev,” märkis muusikakooli direktor Anne Kaus.

Laupäeva õhtul on muusikakoolis oma maja rahvale kaetud kohvilaud ja ootamas vaba lava. See tähendab, et igaüks, kes tahab, saab esineda, pilli mängida või laulda. Vilistlased saavad uuesti oma vana koolimajaga tutvuda, õpetajatega kohtuda  ja näha, kui palju muusikakool nende äraolekul vahepeal on muutunud.

“Usun, et see tuleb tore õhtu, sest näha on, et vilistlaste osavõtt on aktiivne,” sõnas Kaus.

Kahel erialal on Põltsamaa muusikakooli lõpetanud

*Silja Peters

*Tuuli Jukk (Toom),

*Karin Rajasoo (Kaus)

*Kristi Terep (Laustam)

*Gerli Laustam

*Kaja Kaus

*Heigo Rosin.

Põltsamaa muusikakoolis on ka kolmandat põlvkonda õppijaid:

*1966. aastal lõpetas klaveri erialal Tiia Saarma

*Tema tütar Triin Saarma lõpetas samas koolis 1988. aastal viiuli eriala

*Nüüd õpib eelkoolis Tiia Saarma lapselaps Uku.

iii

ÜLLE LÄTTE

blog comments powered by Disqus