Põltsamaa muuseumi juhataja Rutt Tänav lahkub ametist


„Avastasin koondamisteate oma meili postkastist pühapäeva õhtul ja ka vastasin sellele. Kõik oli korrektselt vormistatud. Ilmselt sai põhjuseks seegi, et ma polnud seni allkirjastanud uut töölepingut, mis oleks mu tööülesandeid kordades suurendanud,“ rääkis lahkuv muuseumi juhataja.
Põltsamaa Vallavara OÜ juhatuse esimees Toivo Tõnson ütles, et senine juhataja ei soovinud muudatustega kaasa tulla. „Kahju, et see nii läks, kuid ega vägisi ei saa kedagi sundida. Pigem oleks uue lepinguga muutunud juhataja tööülesanded lihtsamaks ja selgemaks. Kindlasti on Rutt aastatega andnud muuseumi arendamisse suure panuse. Võib-olla ei ole ka tema tervis suurele koormusele ja pingele vastu pidanud, mida ta on ise tunnistanud,“ rääkis Tõnson.
Pärast juhataja lahkumist jaotatakse tema tööülesanded juhatuse liikmete ja turismivaldkonna spetsialisti vahel. Muuseumis oli seni poolteist töökohta, lisaks juhatajale poole kohaga varahoidja. Tegelikult on muuseumi tööga seotud veel turismivaldkonna peaspetsialist. Novembrist alates on muuseum olnud remondis, mis peaks lähiajal lõpule jõudma.
„Sellest ongi natuke kahju, et remont saab kohe valmis ja olen tegelenud uue püsiekspositsiooni koostamisega, mis on samuti lõppjärgus. Teisalt kulub ka puhkus pärast pikki aastaid muuseumi juhatajana ära ja saan nautida suve,“ sõnas staažikas muuseumijuht.
Tõnsoni sõnul ollakse muuseumi remondiga lõpusirgel ja juba tegeletakse kasutusloa saamisega.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus