Põltsamaa maadlusklubi tahab hinge tõmmata

Möödunud pühapäeval said Põltsamaal teoks Eesti õpilaste  meistrivõistlused vabamaadluses kuni 15-aastastele poistele ja tüdrukutele. Taolised jõukatsumised toimusid Põltsamaal juba 11. korda.

Pühapäeval toimunud Eesti meistrivõistlustel osales 22 võistkonda erinevatest Eesti paikadest 139 võistleja osavõtul. Põltsamaa maadlusklubist asus võistlustulle 12 võistlejat. Mullu jäid Põltsamaa maadlejad üldarvestuses teisele kohale. Seekord loodeti jõuda võistkondlikult esikohale, aga paraku siiski nii ei läinud. Põltsamaa maadlustreener Arved Külanurm nentis, et aastad pole vennad. Pealegi polnud Põltsamaa võistlejatel vastaste loosimisel õnne. Põltsamaa maadlejail aitasid võistlusteks valmistuda selle ala kogenud tegijad Sander Orion, Ergo Andruse ning mitmed teised. Üldkokkuvõttes jäädi teisele kohale nagu ka aasta eest. Külanurme sõnul oli ka Viljandi maadlejatel üsna palju ebaõnnestumisi ning seetõttu sai võistkondlik paremusjärjestus paika alles kõige viimase finaalduelli järel. Põltsamaa maadlejatest võitsid esikoha ettearvatult Kaimo Aljas ja Marek Kütt.

Marek Küti vastaseks  oli finaalis Jegor Jakovlev Tapalt ja Kaimo Aljasel Jegor Tkatšov Kohtla-Järvelt. Kui Kaimo Aljas kaitses eelmisel aastal samal võistlusel saavutatud meistritiitlit, siis Marek Kütt tõusis mulluselt kolmandalt kohalt esimeseks. Arved Külanurme sõnul oli Põltsamaa võistkonna nõrkuseks tõsiasi, et neljas kehakaalus oli võistlemas mitu poissi, samal ajal kui ülejäänud neljas polnud ainsatki Põltsamaa võistlejat. Võrreldes üldarvestuses esikohale tulnud Viljandi võistkonnaga, oli Põltsamaa maadlejate hulgas tugevaid maadluspoisse tegelikult rohkemgi, aga nad jagunesid väiksema arvu kehakaalude vahel, samas kui Viljandi maadlejaid jätkus erinevate kehakaalude võistkondadesse suuremal hulgal. Põltsamaa maadlejatest üllatas seekord Mario Sild, kes võitles välja pronksmedali. Kokku jätsid Põltsamaa maadlejad kodulinna viis medalit. Ebaõnnestujaks osutus Põltsamaalt Jako Kivimägi, kes aasta tagasi jõudis medalisaajate hulka. Tänavu tal  nii hästi ei läinud. Treener  lootis paremat esinemist ka Penno Pallilt ja Kristjan Orionilt, kes on tema hinnangul pronksmedalist kirkamat medalit väärt. Põltsamaa tüdrukuid seekordsetel võistlustel osalemas ei olnud, kuid külalisklubide poolt  oli  neid nelja kehakaalu peale kokku  33. Arved Külanurm avaldas arvamust, et ehk tuleb temalgi treeningkavas muutusi teha ja tüdrukud maadluse juurde tagasi tuua.

Pikaajalise meistrivõistluste korraldajana tunnistas Arved Külanurm, et tahab vahepeal hinge tõmmata. Järgmisel aastal toimuvad Eesti meistrivõistlused vabamaadluses õpilastele kusagil mujal, kus, seda ta aga veel ei tea. Külanurm kinnitas, et pole kade, kui ka teiste maadlusklubide eestvõtjad võistlusi korraldades kogemusi saavad.  Staažika võistluste korraldajana tõdes Külanurm, et teistel klubidel on selles osas veel palju õppida. Samas tunnistas ta, võistlused on heaks reklaamiks Põltsamaale ning eks koduseinad pakuvad võistlejatele tuge. Arved Külanurme sõnul kulges tänavune võistluspäev edukalt ning ka kohtunikud olid igati tasemel. Kohtunike head tööd tõestab fakt, et kuigi maadlusreeglid olid uued, tulid kohtunikud nendest kinni pidamise jälgimisega kenasti toime. Võistlustele oli kaasa elamas suur hulk pealtvaatajaid, eriti arvukalt oli kohal  Põltsamaa võistlejate  klassikaaslasi, kuid kohal olid ka paljude maadlejate vanemad, kes võistlusi korraldada aitasid. Võistluslipu heiskas ja langetas Eesti maadluskoondise liige Kaimo Aljas. Kõik võitjad said sponsoritelt kingituseks suure spordikoti.

Arved Külanurm kinnitas, et maadlustraditsioon ei kao Põltsamaalt kuhugi. Seda tõestab ka fakt,  et tema käe all on harjutanud juba mitmete tänaste noorte maadlejate isad.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus