Põltsamaa maadlusklubi on järjekordselt Eesti parim

Möödunud neljapäeval tunnustas Eesti Maadlusliit selle aasta paremaid klubisid ja maadlejaid ning Põltsamaa SK Nipi kogus tervelt neli autasu. Klubi treener Arved Külanurm tunnistas, et kaalub pärast nii edukat aastat treenerikarjääri lõpetamist.

 

Maadlusliit omistas parimatest parima tiitli loomulikult Londoni olümpialt Eestile hõbemedali toonud Heiki Nabile, kuid kõige rohkem karikaid viis auhinnagalalt koju Põltsamaa Spordiklubi Nipi maadlustreener Arved Külanurm, kelle kasvandik Aimar Andruse pälvis parima vabamaadleja kadeti tiitli. Klubi tunnistati parimaks ka naistemaadluses ja vabamaadluses. 

Treener on Andrusele andnud kõik oma teadmised

Aimar Andruse parimaks tulemuseks sel hooajal jäi EM-i kümnes koht. Lustivere põhikooli lõpuklassis käiva Aimari jaoks oli see hea tulemus ning maadlusega on tal suured plaanid. Noormees treenib iga päev tund kuni poolteist ning selle kõrvalt jätkub poisil aega ka koolis korralikult õppida.  “Hinded on mul head, vist üks kolm on praegu, ülejäänud neljad-viied,” ütles Aimar, kes tunnistas, et koolis õpitu jääb talle kergesti meelde ja vaid mõningaid õppetükke peab ta kodus iseseisvalt õppima.

Kevadel lõpetab Aimar Lustivere põhikooli ning edasi on tal plaan minna õppima Kohtla-Järve gümnaasiumi. See otsus tehti maadluse pärast, sest seal saab Aimar treenida koondise treeneri käe all.

Treener Külanurm tõdes, et tema on Aimarile andnud kõik oma teadmised ning rohkem tarkusi tal noorele Eesti koondislasele jagada pole. “Üle oma varju hüpata ju ei saa. Ma tunnen ennast ja tean, et olen kõik õpetussõnad edasi andnud, kusagil tuleb piir ette,” kommenteeris maadlustreener,  kes võttis neljapäeval vastu ka kõige kõrgema ehk viienda kategooria treeneri sertifikaadi. 

Väike klubi seljatas suured

Klubide arvestuses oli Põltsamaa SK Nipi teistest peajagu üle. Punktiarvestuses lahutas Nipit ja teise koha saanud Kristjan Palusalu spordiklubi üle seitsmekümne punkti. Ülejäänud viie parema klubi punktide vahe oli napilt kümmekond. Selline tulemus on ka üsna fenomenaalne, kui võtta arvesse, et Põltsamaa maadlusklubi toetub peaasjalikult ainult ühele inimesele, kelleks on treener Arved Külanurm, kuid tema kasvandikud saavad Eesti meistrivõistlustel jagu ka suurte maadlusklubide sportlastest.

SK Nipi spordiklubist sai kord alguse ka sel aastal Eesti parimaks naismaadlejaks ja rannamaadlejaks valitud Epp Mäe karjäär. Praegu treenib Mäe Arvi Aaviku käe all. Aavik on ka möödunud aasta parima Jõgevamaa sportlase ja rannamaadluse maailmameistri Johanna Kikkase treener.

Tänavune hooaeg läks Kikkasel siiski alla püstitatud ootuste. “Tema olümpiakvalifikatsioon ebaõnnestus nii hullusti, et Johanna mõtles lausa karjääri lõpetamisele,” kommenteeris tema endine treener Arved Külanurm. Kikkas on võtnud praegu endale siiski vaid vaba aasta ja pole maadlusele veel lõplikult käega löönud. 

Eesti Maadlusliidu tunnustused Jõgevamaa tegijatele

Aimar Andruse               Parim kadett vabamaadluses

Arved Külanurm              Parim vabamaadluse treener

SK Nipi                         Parim vabamaadlusklubi

                                    Parim naistemaadlusklubi

Peep Arold                    Parim maadluskohtunik

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus