Põltsamaa «lõvid» kinkisid hooldekodudele voodipesu

1996. aastal asutatud 27-liikmeline Põltsamaa Lions-klubi on seni kogunud enamasti raha uue valgustuse paigaldamiseks klassiruumidesse. Praeguseks on Põltsamaa «lõvide» kaasabil saanud moodsa valgustuse kokku kaheksa Põltsamaa Ühisgümnaasiumi, Adavere Põhikooli ja Pisisaare algkooli klassiruumi.

Põltsamaa LC presidendi Mart Joosepi sõnul tekkis klubi liikmetel mõte aidata hooldekodusid. “Tänu Pärnu ja Soome klubikaaslastele saime kasutatud voodipesu komplekte ja otsustasime kinkida need Jõgevamaa hooldekodudele. Klubi esindus viiski möödunud aasta lõpul Võisiku hooldekodule 350, Lustivere hooldekodule 73 ning Jõgeva Sotsiaalkeskusele Elukaar 64 komplekti voodipesu,” rääkis Mart Joosep.

Ta avaldas lootust, et see üritus peaks aitama tugevdada ka Jõgevamaa Lions-klubide vahelist sõprust ja koostööd, sest Võisiku hooldekodu direktoriks on Palamuse LC president Toivo Ilves ja Jõgeva Sotsiaalkeskuse Elukaar juhatajaks Jõgeva LC president Kalle Piiskoppel.

Põltsamaa klubi liikmed tutvusid ka maakonna hooldekodudega, et koguda mõtteainet selleks, kuidas neid asutusi edaspidigi aidata. “Kindlasti saame midagi ära teha Võisiku hooldekodu päevakeskuse heaks,” lausus Mart Joosep.

Ta märkis ka, et mitmesugused mõtted heategevuseks tekivad sageli klubi üritustel ja ettevõtmistel. “Soodsaks pinnaseks väärt ideede sündimiseks on sportimine. Reedeti käime võrk- ja korvpalli mängimas. Traditsiooniks on saanud talvine autoorienteerumine, osalemine rahvusvahelise Lions-klubide organisatsiooni Eesti piirkonna korv-ja võrkpalli, petanki- ning bowlinguturniiril ja mälumängus. Meie algatusel toimuvad ülelinnalised Põltsamaa rattaretked. Klubiõhtutel on külalisteks olnud tippsportlased. Möödunud aastal oli külaliseks Erki Nool. Tänavu üritame kohtuda Andrus Veerpalu või Kristina Smiguniga

Järjepidevaks tegevuseks võime pidada kehalist tööd värskes õhus. Oleme korrastanud ümbruskonna puisniite ning istutanud Põltsamaale kaks alleed 110 noore lehise ja 60 dekoratiivõunapuuga,” rääkis Mart Joosep klubi tööst ja plaanidest pikemalt.

7. veebruaril korraldab Põltsamaa Lions-klubi traditsioonilise tuluõhtu Valguse Pidu, millega teenitakse taas raha valgustuse muretsemiseks klassiruumidele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus