Põltsamaa lossihoovis tegutseb lumekuningriik

Põltsamaa lossihoovis on kuni 10. jaanuarini avatud maagiline lumekuningriik. Igal pühapäeval on pärastlõunasel ajal eriprogramm ning lossihoovist leiab niihästi vahvaid atraktsioone lastele, kohviku kui ka jõuluvana püstkoja.


Põltsamaa lossihoovis tegutsevas lumekuningriigis oli pühapäeval avatud Tapiku Külade Seltsi välikohvik, kust külastajad said osta kõrvitsapüreesuppi, kodus valmistatud maiustusi, võileibu ja kohvi. Järgmisel pühapäeval on lossihoovis avatud Kamari Haridusseltsi kohvik.
Põltsamaa lossi muuseumis töötav turismivaldkonna juht Teele Kaeramaa selgitas, et tulenevalt praeguse aja erireeglitest on peaaegu kogu lumekuningriigi programm viidud õue, et inimesed võimalikult vähe üksteisega kokku puutuksid ja saaksid värskes õhus viibida.
„Lossihoovis on suur ja avar plats, kus inimesi saab hajutada,” ütles Teele Kaeramaa. „Lossihoovist käis kolme tunni jooksul läbi pea 300 inimest. Ringi liiguti hajutatult ja väga hästi peeti kinni jõuluvana soovist – püstkotta ehk jõuluvana kotta võis korraga siseneda vaid üks perekond. Eelmisel pühapäeval oli hoovis umbes sama palju külastajaid,” lisas ta.

TAAVI KELDER

blog comments powered by Disqus