Põltsamaa lood jõuavad teleekraanile

Lõppeval nädalal jõudis Tallinna Televisiooni vahendusel tele-ekraanile saade “Põltsamaa lood”. Juttu tehti Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskusest, kajastati Põltsamaal möödunud aasta lõpus valminud kalatrepi ja renoveeritud Suure silla paisu pidulikku avamist ning jahimeeste saare korrastamist.

Põltsamaa linnavolikogu esimees Andres Vään lausus, et saate idee tuli temalt. Vääni sõnul tekib mõte ikka siis, kui on huvitavaid teemasid, mida ka laiemale avalikkusele võiks tutvustada. Ka inimesed, kellega saates juttu tehti, valis välja tema. Küll polnud aga näha ega kuulda, et Vään oli seal ka küsija rollis ja koostas teksti.

Hiljem luges saatele teksti peale tuntud telemees Peeter Võsa, kes sobib Andres Vääni sõnul oma oskuste ja hääletämbriga sellesse rolli oluliselt paremini. Põltsamaa linnavolikogu esimehe sõnul on parem tekst küsimuste põhjal hiljem saatele peale lugeda.

“Põltsamaa lugusid” näidatakse TTV kanalil korduvalt, et kõik huvilised seda näha saaksid. Kindlasti korratakse saadet ka hiljem.

Tegelikult on Tallinna Televisioonil plaanis teha saade ka aprillikuus Põltsamaal toimuvatest ettevõtluspäevadest ja Põltsamaa Ettevõtjate Liidust. Andres Vääna sõnul peaks uus saade  eetrisse jõudma mais. Ta loodab, et selles kasutatakse ka Põltsamaa kandi ettevõtjate tegemistest varem tehtud videofilme.

Vastuseks küsimusele, kas TTV ongi võtnud saadete tegemisel kursi pealinnast välja, lausus Vään, et TTV kaugemale tulemine sõltub suuresti kohalike elanike  initsiatiivikusest ja sellest, kuidas nad endale teletegijate hulgast sõpru oskavad leida. Vääni sõnul on tema TTV-st leidnud head abilised alates monteerijatest, operaatoritest, muusikalise poole paikapanijatest kuni saatejuht Peeter Võsani, tänu kellele Põltsamaal salvestatud lood eetrikõlbulikuks on saanud.

Andres Vään on ka Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president ning selle organisatsiooni põhikirjas on sees, et üheks oluliseks eesmärgiks on Põltsamaa linna ja piirkonna tutvustamine väljaspool kodukohta. Just selle nimel ta TTV-ga koostööd teebki, et see põhimõte ja soov reaalsuseks saaks. Nüüd, kus ettevõtjate tegemistest on arhiivi piisavalt videomaterjali kogunenud, on just õige aeg neid ka telesaadete tegemiseks kasutada. Teisalt on Vääni sooviks, et võimalikult paljud Põltsamaa kandi inimesed nendes saadetes sõna saaksid.

Milline Põltsamaa kandi tegemisi kajastav teleprojekt tema mõtetes järgmisena liigub, seda Andres Vään veel välja ütlema ei soostunud, ent tunnistas, et mõtted järjekordseks saateks on tal tõepoolest juba olemas. Põltsamaa noortekeskuse tegevust, kalatrepi ja renoveeritud paisu pidulikku avamist ning jahimeeste saare korrastamist kajastavat telesaadet on huvilistel võimalik vaadata ka veel täna.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus