Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots kogus valimistel enim hääli

Lõppenud kohalike omavalitsuste volikogude valimistel kogus Jõgevamaal enim hääli Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots, kelle poolt hääletas 580 valijat.

Aiaots on seda meelt, et kindlasti teevad paljud inimesed valiku mitte erakonna, vaid kandideerivate isikute järgi. “Oluliseks peetakse ka senist tegevust linna arendamisel,” lausus Aiaots. “Koalitsiooni moodustamiseks on Põltsamaa linnas mitmesuguseid võimalusi,” märkis ta.

“Koalitsiooni loomiseks on mitmeid võimalusi ja tulemus selgub läbirääkimiste käigus,” nentis ka Keskerakonna valimisnimekirja esinumber, Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään. 

Jõgeval sai Keskerakond seitse mandaati

Jõgeva linnas tuli esmakordselt valimiste võitjaks  Eesti  Keskerakond, kes sai linnavolikogus seitse mandaati. “Keskerakonna saadikukohtade arv on suurenenud iga valimisega, millele on kindlasti kaasa aidanud tähelepanu pööramine valuküsimustele, mida linnaelanikud kõige olulisemaks peavad, samuti senised kogemused linna arendamisel. Ühtlasi oli märkimisväärne osa meie valimisplatvormi ja kandidaatide põhjalikul ja atraktiivselt tutvustamisel, milleks andsid eriliselt olulise panuse Peep Põdder ja Heli Raevald,” ütles Keskerakonna nimekirja esinumber ja linnapeakandidaat Aare Olgo, kelle saagiks jäi 182 häält.<span style=”FONT-FAMILY: Arial; FONT-SIZE: 10pt; mso-ansi-language: ET” lang=”ET”> 

Jõgeva vallas võib sündida IRLi ja Keskerakonna koalitsioon 

Pühapäeva hilisõhtul ja ööl vastu esmaspäeva alustati mitmetes Jõgevamaa omavalitsustes koostööpartnerite otsimisega võimalike koalitsioonide moodustamiseks.

Jõgeva vallas on huvi ühist võimuliitu looma hakata Isamaa ja Res Publica Liidul ja Keskerakonnal, kes said volikogus vastavalt seitse ja kuus kohta. Mõnikümmend minutit pärast valimistulemuste selgumist kohtusid IRL nimekirjas volikogusse valitud Aivar Kokk, Marek Saksing ja Alo Teder Keskerakonna valimisnimekirjas mandaadi saanud delegatsiooniga, mida juhtis nimekirja esinumber Vello Lukk.

“Võimalikus koalitsioonileppes käsitletavaid teemasid peab veel põhjalikult arutama, kuid kindlasti peaks see leping sisaldama lesepensioni maksmist,” lausus Aivar Kokk. “Igati oluline on ka hambaravikulude kompenseerimine inimestele, kellel puudub ravikindlustus,” lisas Vello Lukk.

Jõgeva vallas suurima häälte arvu (112) kogunud Vello Lukk märkis, et umbes sama palju poolehoidjaid on tal olnud ka varasematel kohalike omavalitsuste valimistel. “Küllap on populaarsuse põhjuseks pikaajaline ja järjekindel panustamine Jõgeva valla arengusse ja pidev suhtlemine vallaelanikega erinevatest paikadest. Samas tõestab tulemus toetust Keskerakonnale,” ütles ta.

Häälte arvu poolest teise tulemuse (101) sai Jõgeva vallas Marek Saksing, kes  oli vallavolikogu eelmises koosseisus volikogu aseesimees. Keskerakonna kandidaat vallavanema ametikohale on senine vallavanem Enn Kurg ja volikogu esimehe kohale Vaimastvere kooli direktor Väino Ling. Isamaa ja Res Publica Liit pole omavalitsusjuhtide kandidaate veel avalikustanud. 

Sadala kant üritab võimupööret

Torma vallas kogus kõige rohkem hääli (64) toitlustusettevõtja ja külaelu edendaja Luule Väin, kes kandideeris Reformierakonna nimekirjas.

“Kokku sai erakond kolm mandaati, mis on meile läbi aegade parim tulemus. Koos valimisliiduga “Meie inimesed”, kes sai volikogus neli kohta, on reaalne võimalus koalitsioon moodustada ning selline muudatus tooks Torma valda võimuvahetuse,” ütles Näduvere külaseltsi eestvedaja Ülvi Nool.

Talle andis hääle 61 valijat ja esimeseks õnnitlejaks oli tütar, kes telefonitsi sõnumi saatis. “Valimisedu põhjuseks pean suuresti oma arvamuse ausat ja otsekohest väljaütlemist mitme teema puhul,” lausus Nool.

i

HELVE LAASIK

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus