Põltsamaa linna noorimad said mälestusmedali

 

Reedel lasteaias “Mari” peetud tseremoonial said mälestusmedali “Sündinud Põltsamaal”  kakskümmend kaks poissi ja tüdrukut, kes on Põltsamaa linna noorimad elanikud.

Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots andis mälestusmedalid lastele, kes on tulnud ilmale  möödunud aasta teisel poolaastal või  käesoleva aasta esimesel viiel kuul.

“Traditsioon korraldada sündmusi noorimate linnaelanike, nende vanemate ja vanavanemate auks tekkis Põltsamaal kaheksakümnendatel aastatel tollase täitevkomitee algatusel.  Pidulikud vastuvõtud on toimunud erinevates kultuuri- ja haridusasutustes: pastoraadihoones, muusikkoolis, lasteaias “Tõruke” jne. Tänavu valisime vastuvõtukohaks lasteaia “Mari”,” ütles linnapea.

Päevakangelasi  ja nende vanemaid tervitasid ka linnasekretär Tiia Vahter ja lasteaia “Mari” direktor  Tiia Kaeramaa. Sõnalis-muusikalised etteasted olid lasteaed “Mari” kasvandikelt.

“Rõõmustab, et Põltsamaal näeb ikka lapsevanemaid beebivankreid lükkamas või oma põnnidega jalutamas. Meie linna muudavad lastesõbralikuks looduskeskkond värske õhu, kauni jõe ja rohke rohelusega. Olulist rolli mängib võimalus saada heatasemelist haridust  ja huviharidust. Kohtumisel tänaste väikelaste vanematega on olnud kõneaineks ka Põltsamaa ühisgümnaasiumi tulevik. Olen  siis selgitanud üheselt, et  gümnaasiumile  ei saa olla Põltsamaal alternatiivi. See on nii Põltsamaa linna, Põltsamaa valla kui ka naaberpiirkondade kohalike omavalitsuste kindel seisukoht,” lausus Jaan Aiaots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus