Põltsamaa linna aukodanikus nimetati Vilja Roots

Teisipäeval peetud Põltsamaa linnavolikogu istungil otsustasid volikogu liikmed üksmeelselt nimetada linna aukodanikuks Vilja Rootsi ning linna teenetemärkidega tunnustada Inge Petersit ja Anu Meriveed.

Põltsamaa linnavolikogus on selleks loodud ajutine komisjon, kes Põltsamaa linnavalitsusele esitatud kandidaatide seast valiku teeb ning kandidaadid volikogule seisukoha võtmiseks esitab. Ajutise komisjoni esimees, Põltsamaa linnavolikogu liige Tiit Kulu ütles, et komisjonile laekus üheksa ettepanekut, neist kaks kandidaati oli esitatud Põltsamaa linna aukodaniku nimetamiseks ja seitse Põltsamaa linna teenetemärgi andmiseks. Tiit Kulu sõnul tunnistas komisjon üksmeelse otsusega Põltsamaa aukodaniku tiitli vääriliseks Vilja Rootsi. Komisjoni üksmeelse heaks kiidu said ka volikogule teenetemärkide kandidaatidena välja pakutud Inge Peters ja Anu Merivee.

Põltsamaa linna aukodanikuks nimetatud Vilja Roots on tegutsenud pikki aastaid põllumajanduses, alustades brigadiri ametist ja jõudes Lustivere kolhoosi aseesimehe ametipostile.  Ta on tegutsenud aktiivselt ka ametiühingu liinis. Taasiseseisvunud Eestis asus ta tööle Põltsamaa linnavalitsuse sotsiaalnõunikuna. Pärast sellest ametist lahkumist ja mõnda aega tööelust eemal viibimist asus ta tööle Põltsamaa muuseumi varahoidjana. Ta on ka usin inimeste mälestuse koguja. Nüüd peab Vilja Roots pensionipõlve.

Vastne Põltsamaa linna teenetemärgi omanik Inge Peters töötab Põltsamaa muusikakoolis klaveriõpetajana, Anu Merivee aga  Põltsamaa lasteaia “Tõruke” liikumisõpetajana.

Linna aukodaniku tiitel ja teenetemärgid antakse üle reedel, 22. veebruaril Põltsamaa linna kultuurikeskuses toimuval Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud pidulikul õhtul, kus külalisi võtavad vastu Põltsamaa linna- ja vallajuhid.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus